Která z letošních anti-age novinek zaručí perfektní vzhled v jakémkoli věku?

Náš anti-agingový speciál se nachýlil ke slavnostnímu vyhlášení těch nejlepších v jednotlivých kategoriích. Po důkladném testování jsme rozhodli následovně.

Foto: Shutterstock

Pokud si říkáte, že se vás anti-aging začne týkat až okolo čtyřicítky, musíme vás vyvést z omylu. Bod zlomu, i když ne tolik patrný, přichází totiž po dvacátých narozeninách. Tehdy pleť začne s každým rokem produkovat o jedno procento méně kolagenu. Vysvětlení, proč začít s podporou jeho tvorby co nejdříve, je tedy jasné - jakmile vám bude 40 nebo 50, kdy se pleť přirozeně tenčí a vysušuje, budete za tento náskok vděčná…

Letošní ročník Harper’s Bazaar Anti-aging Beauty Awards přináší jako obvykle ty nejlepší zbraně proti všem známkám stárnutí. Od minulosti se však liší v tom, že má lehce pozměněné kategorie a nové je i ocenění Objev roku pro značky a produkty, které jsou na trhu sice chvilku, ale už nyní si zaslouží maximální pozornost.

Připravte se, začínáme! Představujeme první oceněnou část.

Nejlepší čištění

Každý, kdo si přeje bezchybnou pleť, přece ví, že základem veškeré krásy je pravidelné a důkladné odstraňování nečistot z jejího povrchu. Aby ovšem pokožka neztratila nic ze své ochranné funkce a zároveň zářila mládím, potřebuje tu nejschopnější oporu.

Nejlepší lotion

Nechcete-li v péči o pleť nic podcenit, zařaďte do svého rituálu lotion. Připraví pokožku na aplikaci krému, podpoří jeho účinky a koneckonců i váš boj s vráskami.

Nejlepší sérum

Aneb koncentrované účinky v jediné lahvičce. Takřka drahocenný obsah se právem může označovat za „elixír mládí“, „malý zázrak“ a podobně. 

Nejlepší oční péče

Jestliže je pokožka v okolí očí podstatně tenčí než na zbytku tváře, je vcelku pochopitelné, že se známky stárnutí odrazí nejdříve právě tam. Nechcete být vyřazena? Nasaďte ty nejsilnější zbraně. 

Nejlepší péče o rty

V blízkosti rtů se snadno najde místo pro drobné linky způsobené mimikou, kouřením či pitím s pomocí brčka. A protože na to už běžný pleťový krém nemusí stačit, nezbývá než povolat cílenou lokální péči.

Nejlepší denní krém 

Od jistého věku už se s jen tak nějakým krémem nespokojíte, ale vyhledáváte péči, jejíž používání je každodenním zážitkem, malou terapií s těmi nejlepšími účinky. 

Nejlepší maska

V posledních letech se pleťové masky staly podobně nedílnou součástí kosmetické péče jako třeba denní krém. Ty klasické vystřídaly zábavnější, textilní s okamžitým účinkem. 

Čtěte dál