Krém s SPF během zimy: ANO x NE?

Připadá vám zbytečné přibalit si s sebou na hory krém s UV filtrem, když se teplota plíží okolo nuly? Chyba!

Foto: Shutterstock

Přestože se klepete zimou a sluníčko nevykazuje extra aktivitu, vězte, že jste poškození pleti možná ještě blíže nežli v létě. UV záření je vám totiž v patách neustále. A ve vyšších nadmořských výškách, kde není pořádný stín, zato spousty sněhu, od kterého se paprsky odrážejí, obzvlášť. Jakmile se proto nebudete dostatečně chránit, hrozí vám úplně stejné následky jako od moře - přesušená pleť, vrásky, pigmentové skvrny, opálené nebo spíše vypálené obroučky brýlí.

Jaké máte možnosti? Ve chvíli, kdy není obličej kompletně zahalený lyžařskými brýlemi a kuklou, by měl být bezpečně chráněný krémem s co možná nejvyšším ochranným filtrem. A to zejména na citlivých místech, jakými jsou rty, nos nebo uši. Můžete přitom vybírat ze škály tónovacích (a tím pádem se zbavit starostí s make-upem) nebo třeba korektivních (zmatňujících, zabraňujících vzniku pigmentací), případně „jenom“ bezpečně chránících a současně hydratujících.

Nezapomínejte, že při sundávání a nasazování čepice, brýlí ap. se ochranný přípravek může setřít. Vrstvu je proto důležité několikrát během dne zopakovat. Na takové příležitosti se hodí krémy, jež se bez potíží vejdou do kapsy. No a pokud se vám přece jen povede trošku osmahnout, mějte připraven zklidňující krém po opalování, a na škodu nebude ani intenzivnější péče, např. maska s regeneračními schopnostmi, která se následně pokusí veškeré nedostatky vrátit do původní kondice.

Čtěte dál