Krásnější bez bolesti: Jaké neinvazivní zákroky jsou právě teď nejpopulárnější?

Plastická operace bez skalpelu, jehel a bolesti? Někdy se pro krásu trpět nemusí.

Foto: Shutterstock

Svět estetické chirurgie již dávno není tím, čím býval. Pryč jsou doby, kdy jít na plastiku znamenalo vzít si nějakou dobu volno a vrátit se s obličejem vzbuzujícím spoustu otázek. Strnulé tváře, nafouknuté rty či nějak jinak vypadající oči prošly před okolím jen těžko bez povšimnutí a kdo patřil mezi ty šťastné, dostávalo se mu otázek typu „Kdo ti to dělal?“. Ti méně šťastní pak sklízeli jen tázavé pohledy, otázek nebylo třeba - dramaticky změněná tvář hovořila za vše. 

Dnes je ale svět plastické chirurgie a estetických úprav jinde. Už se nejedná o absolutně žádné tabu, ale o téma, které u oběda proberete s kolegyní, na chodbě se sousedkou a u kávy s kamarádkou. Kosmetické úpravy dnes většinou znamenají pouze vylepšení dosavadního stavu. Takzvané „touch-ups“ přiznávají a hrdě streamují influenceři, celebrity se fotí se svými lékaři na křeslech klinik přímo po zákroku a mluvit se o nich neostýchají ani ženy statutem celebrity neoplývající. 

S kosmetickými zákroky je to totiž jako s make-upem - pokud ho aplikujete správně, působíte mladší, probuzená, tak nějak hezčí, aniž by bylo možné přesně říct, co a jak je jinak. Navíc si je můžete dopřát po práci nebo dokonce během pauzy na oběd a obejdete se i bez půjček či několikaměsíčního šetření. Druhý den možná od svého okolí uslyšíte, jak svěže a odpočatě působíte, že jste nějaká mladší, hezčí, spokojenější. Čím že to jen je? To už může být vaším tajemstvím, nebo také ne, vždyť k vylepšujícím zákrokům se hrdě hlásí i Kim Kardashian. Ostuda? Kdeže. Kdo z nás nechce být krásnější a pokud je to možné, proč si nepomoci? 

Za drobnými vylepšujícími změnami většinou bývají drobné zákroky. Terminologie je zde trochu nejasná a každý lékař má prý hranice nastavené jinak, ale ve zkratce: Známe zákroky neinvazivní - to jsou ty bez porušení kůže, a zákroky mini invazivní, kdy dojde k narušení kůže například jehlou a poté ty, kde sice není třeba anestezie a dlouhá rekonvalescence, ale pod kůži se již aplikují výplně nebo se něco přesouvá z jednoho místa na jiné, většinou to bývá tuk. 

Pokud chcete vypadat jako vaše lepší já, bez bolesti, skalpelu a pobytu v nemocnici, navíc aniž by někdo dokázal přesně ukázat na to, co se na vás změnilo, jsou tyto zákroky pro vás tím pravým. 

Přenos tuku 

Prsa ani další části těla, kde je potřeba přidat nebo ubrat, se nemusí upravovat pouze pomocí implantátů a bolestivých operací. Drobné úpravy jsou možné i pomocí přesunu tuku - lipotransferu. Pokud tak toužíte změnit místa, kde vám najednou trocha toho tuku schází, přebývá či je toužíte vytvarovat, nemusíte hned „pod kudlu“. Přesun tuku se řadí mezi mini invazivní zákroky a lze provádět jen při lokální anestezii. 

Zmrazení tuku 

Brada řezaná tak, že budete mít více nápadníků než Helena Trojská? Není problém a díky neinvazivní technice zmrazení tuku to ani nemusí bolet. Nic příjemného to tedy není, ale mírný diskomfort trvající pár desítek minut se dle odborníků dá bez problémů vydržet. Technika kryolipolýzy není nová, používala se již dříve, například při boji s tukovými polštářky na břiše. Zmenšená plocha frekvenčního laseru, kterým se procedura provádí, je ideální na tvarování menších ploch, jako právě obličeje. 

Lifting pomocí mezonití

Patří do kategorie mini invazivních zákroků. Jak se říká, nejlepším přípravkem proti stárnutí je prevence. Aplikace mezností dokáže obličej omladit, hydratovat, vypnout a také oddálit nutnost případného většího zákroku. Při aplikaci mezonití není třeba do kůže řezat, takže pokud je pro vás skalpel velké no-no, ale toužíte po vypnuté a krásnější tváři, je pro vás tato metoda ideální.

Carbon Peel

Ošetření laserem patří mezi oblíbená kosmetická ošetření z kategorie neinvazivních. Není přitom skvělé jen na odstranění chloupků nebo jizviček po akné. Takzvaný uhelný peeling dokáže pleť dokonale vyčistit a probudit. Pasta v barvě uhlu se nejprve vmasíruje do pleti, tam na sebe naváže starou kůži a mírně pronikne i do pórů. Laser pak černou hmotu najde a odstraní s ní zbytky staré kůže a nečistoty z pórů, na něž se navázala. 

Omlazení očního okolí

Kombinace tří složek - kyseliny hyaluronové, mezoterapie a na destičky bohaté krevní plazmy, PRP - prý dokáže s očním okolím zázraky. Tady se bohužel injekcím nevyhnete, ale pokud toužíte po omlazení očního okolí, bez skalpelu je toto jedna z možností. Oblast očí je ale opravdu citlivá, takže se svěřte do rukou jen povolaným odborníkům. Tady se případnými chybami možné dá napáchat spousta škody. 

Čtěte dál