Krásná hned po ránu

Našli jsme a vyzkoušeli šest kroků k dokonalosti, díky nimž budete moci ráno vstát a vyrazit. Bez hodin strávených u zrcadla, bez make-upu, a především bez stresu.

Foto: Shutterstock

1 Ošetření Colbert pro svěží a vypnutou pleť

Vyzkoušejte ošetření, které si dopřává Angelina Jolie, Naomi Watts či Robin Wright předtím, než jdou na červený koberec, nebo Gigi a Bella Hadidovy před důležitým focením. Speciální MD Therapy s kosmetikou Colbert používají v Be Elite Clinic. (beeliteclinic.cz) Vzhledem k tomu, že se nejedná o invazivní metodu, hodí se vždy, když potřebujete pleť rychle a intenzivně rozzářit a vyživit. Pleť bezprostředně po ní není zarudlá, ale naopak hned krásná, vypnutější a zářivější. Ošetření spočívá v zapracování kosmetiky pomocí ultrazvukové špachtle, která se postará o účinný peeling a zbaví pleť starých buněk, jež jsou příčinou matného vzhledu, a radiofrekvence, jež pomáhá obnovovat přirozenou tvorbu kolagenu a pokožka se znovu stává pružnější. Důležitou součástí jsou čtyři kroky, respektive přípravky: Zmíněný peeling začíná speciálními tamponky, které pomohou sjednotit tón pleti. Tvorbu kolagenu a zlepšení struktury pleti podpoří ještě speciální sérum. Následný Nutrify & Protect Cream chrání a vyživuje. Ošetření uzavírá Soothe Night Cream, jenž hloubkově regeneruje a expresně rozzáří pleť a zanechá ji hebkou a vyživenou. Všechny účinné látky se navíc vstřebávají postupně, a tak je efekt vidět i v následujících dnech.

2 Microblading pro plnější obočí

Ještě před pár lety se řídké obočí řešilo permanentním make-upem, dnes je mnohem oblíbenější takzvaný microblading. Je méně bolestivý, během zákroku nekrvácíte, protože jehličky nejdou tak hluboko do kůže, a především jde o ruční metodu, která je nejen jemnější, ale její výsledek je také přirozenější, než když se zvýraznění obočí provádí strojkem. Výhodou této metody je i její tvárnost – můžete si říct, jakou část obočí chcete zvýraznit více a kterou třeba vůbec. Samozřejmostí je, že vám kosmetička vytvoří přesně takový tvar, jaký chcete, a který vašemu obličeji nejvíc padne. I tady platí, že začátek obočí by měl být kolmý k vnitřnímu koutku oka a hraně nosu, zatímco vnější konec obočí tvoří přímku spolu s koutkem oka a nosu. Zkuste 3D microblading v Medical Esthet & Spa (medical-esthet.cz), po němž nebudete muset obočí dokreslovat a líčit a zároveň nikdo nepozná, že ho máte jakkoli „vylepšené“. Dosáhne se toho díky mikročepelce, která je tvořena několika hroty v řadě, jíž se provádí mělký řez napodobující tvar a směr původních chloupků. Vedení a tvar těchto „chloupků“ může být krátké, dlouhé a pravidelné přesně tak, jak vám obočí roste od přírody. Takto vytvořený chloupek je výraznější než jednodušší vytetovaný. Použitím několika barevných odstínů pak dosáhnete i plastického vzhledu obočí.

3 Galvanická žehlička pro zvednutí kontur

Když chcete omladit tvář o něco šetrnější cestou, než je aplikace botoxu či výplní, zkuste ošetření galvanickou žehličkou, které pozvedne povadlé kontury tváře, vyhladí vrásky, nadzvedne dokonce i unavený nadočnicový oblouk a omladit se jím dá i pokožka dekoltu. Ve Studiu pro ženy (studioprozeny.cz) jde o sérii pěti hodinových ošetření speciálními technologiemi, které vysílají galvanické proudy do podkoží na obličeji, kde se aktivuje tvorba vlastního kolagenu a elastinu, jejichž nedostatek má na svědomí předčasné stárnutí a ztrátu pevnosti pokožky. Metodou se zároveň do pleti zapracovávají anti-agingové gely, které podporují omlazovací efekt a zároveň nutí geny lépe pracovat.

4 Prodloužení řas pro výraznější pohled

Bez řasenky máte zapadlé nebo nevýrazné oči, ale nechcete být jejím otrokem a líčit se, i když jdete jen v sobotu ráno na nákup? Chytrým řešením je prodloužení řas, po němž můžete řasenku klidně zahodit. Dokonce byste měla – aby nové řasy co nejdéle vydržely, nedoporučuje se je líčit. S aplikací řas české výroby Glamour Lashes (glamourlashes.cz) se můžete spolehnout, že získáte dlouhé, husté i natočené řasy, které jen každé ráno pročísnete a můžete vyrazit. Na výběr máte ze dvou metod – singl a 3D. Singl znamená, že vám kosmetička na každou vaši řasu nalepí jednu umělou. Při 3D dostanete na jednu svou tři nové, což znamená opravdu hodně výrazný vějíř, který oceníte hlavně při speciálních příležitostech. Obě varianty lze kombinovat a 3D řasy použít jen v malém množství. Napoprvé ale určitě neexperimentujte a držte se jednodušší varianty a zkonzultujte také vhodnou délku řas. Ať už se rozhodnete pro cokoli, aplikují se vždy jen na horní řasy. O ty dolní se ale nemusíte bát, před aplikací lepidla vám je kosmetička šetrně přelepí. Celý proces trvá zhruba hodinu, doplňování, které přijde na řadu zhruba po měsíci, už je o něco rychlejší. S Glamour Lashes pracují například v Be Elite Spa (beeliteclinic.cz)

5 Mezoterapie pro svěží pleť bez vrásek

Mezoterapie znamená vlastně okamžitou extra nálož energie pro pleť. Během ošetření dostanete pořádnou dávku vitaminů, aminokyselin, a hlavně kyseliny hyaluronové. Tento výživný koktejl pleť důkladně zavodní, nastartuje tvorbu kolagenu a elastinu. Vaše tvář po ošetření na první pohled omládne a zlepší se její struktura i pružnost. Zároveň se zpomalí proces stárnutí a v kůži se nastartují revitalizační procesy. Z toho důvodu je ošetření skvělou prevencí stárnutí pleti a tvorby vrásek. Je nicméně trochu náročnější. Na Medicom Clinic (medicomclinic. cz) vám nejprve aplikují znecitlivující krém. Z toho důvodu je nutné přijít alespoň o 40 minut dříve. Samotná mezoterapie se provádí drobnými mikrojehličkami, kanylkou nebo speciální mezopistolí, do nichž se vloží výplň s kyselinou hyaluronovou a dalšími živinami. Jehličky zajistí, že se účinné látky dostanou hlouběji do kůže, aby o to lépe a intenzivněji pracovaly. Pistole s pěti miniaturními hroty nejprve jemným podtlakem nasaje kousek pleti a zároveň trochu vysune jehličky, které do podkoží rychle vstříknou přednastavený objem tekutiny. Poté se pleť uvolní a lékařka pistoli posune zase o kousek dál. Tímto způsobem vám během 20 minut ošetří celý obličej a část krku. Počítejte s tím, že pár hodin poté bude pleť zarudlá a mohou se udělat malé modřinky. Není to ale nic, co byste make-upem neschovala, a finální výsledek za to rozhodně stojí.

6 Laserová epilace pro věčně hladké nohy

Znáte ta rána, kdy si chcete odhodlaně vzít sukni, ale pak zjistíte, že vaše nohy připomínají kaktus? Pak je čas se těchto malých zklamání navždy zbavit díky laserové epilaci. Zajděte do Miracle Esthetic Clinic (miracleclinic. cz), kde trvalé odstranění chloupků provádějí diodovým laserem určeným na velké plochy. Jeho hlavice je doplněna o vakuum, které zmenšuje šok z impulzu, a tím snižuje bolestivost zákroku na minimum. Výhodou také je, že dokáže odstranit chloupky z každé pokožky nezávisle na fototypu. Poradí si tedy i se světlými chloupky, se kterými si starší lasery nevěděly rady. Počítejte nicméně s tím, že chloupky mají několik růstových fází a laser je dokáže zničit jen v jedné z nich. Proto je potřeba na epilaci zajít zhruba šestkrát. Neměla byste přitom být opálená, a odlaserovaná pokožka by alespoň měsíc neměla přijít na slunce, a když tak jen za použití opalovacího krému s ochranným faktorem 50.

Čtěte dál