Krásná barva vašich vlasů krok za krokem!

Kadeřnice Sharon Dorram, která se stará třeba o vlasy Kate Hudson, radí, jak odcházet ze salonu vždy co nejspokojenější.

Barvení vlasů je finančně i časově náročná záležitost. Aby vždy mělo perfektní výsledek, který vydrží co nejdéle, nestačí jen najít ten nejlepší salon. Klíč k úspěchu stojí převážně na vašem přístupu. Zkuste následující kroky.

Foto: Shutterstock

Dobrého koloristu neměňte

Jakmile najdete někoho, s jehož prací jste spokojeni a komu důvěřujete, není třeba dalších experimentů. Následky špatného barvení si totiž ponesete dokonce ještě déle než nepovedený střih. „Někdy klienti nemají čas nebo cestují. Pro ně připravuji speciální barvicí set na domácí použití. Zeptejte se svého koloristy, jestli by to také nesvedl. V opačném případě použijte na odrostlé kořínky barevnou řasenku nebo pudr určený pro tento účel,“ radí Sharon Dorram.

Nepřehánějte to

Čím extrémnější změnu podstoupíte, tím výraznější budou odrůstající kořínky a vy budete muset do salonu každé tři nebo čtyři týdny. Velký barevný skok také vlasy ničí, zvlášť pokud je zesvětlujete. Nejlepší je držet se v rozmezí jen pár odstínů od vaší přírodní barvy.

Buďte přirozené

Když přijdete do salonu s narovnanými vlasy, přestože obvykle je máte vlnité, kadeřník může špatně odhadnout, jak se účes přirozeně chová. Také se zmiňte o tom, jaký zpravidla nosíte účes. Pokud například většinou nosíte drdol, barvení se tomu musí přizpůsobit.

Ostříhejte konečky

Nikdy by se neměly barvit poničené konce vlasů – barva na nich může chytnout jinak. Před každým barvením je proto ideální nechat si účes zastřihnout.

Nebuďte maximalista

„Jestli nosíte melíry, nechtějte jich co nejvíc jen proto, že chcete za své peníze maximum. Světlejších proužků by mělo být spíš méně, jinak se účes promění v helmu. Kadeřnice by neměla použít jen jednu barvu, ale několik odstínů, které se promíchají a vytvoří přirozenější efekt,“ říká Sharon.

Opatrně s tónováním

Zacházejte opatrně se vším, co slibuje tónování a smývatelné obarvení. Nikdy nevíte, jak tyto přípravky zareagují s barvou a jaké na ní zanechají stopy. Poraďte se s odborníky nebo volte šetrnější málo pěnivé přípravky. Barvu ničí i stylingové produkty s alkoholem.

V létě buďte ve střehu

Díky slunečním paprskům účes získá prázdninový světlejší look. Slunce vlasy ovšem vysušuje a otevírá jejich strukturu. Sůl, písek a chlor způsobí poškození, lámání a ztrátu lesku. Dopřejte si každý týden výživnou masku a na slunci aplikujte ochranné spreje.

Celý manuál letní vlasové péče najdete v červencovém Harper's Bazaaru, který je v prodeji od 13. června.

Čtěte dál