Krása podle zakladatelky Urban Decay

„Každá žena může experimentovat s barvami,“ říká zakladatelka americké značky Urban Decay Wende Zomnir.

Archiv značky Urban Decay

Co vidíte, když se na sebe díváte do zrcadla?

To záleží na tom, jaký mám zrovna make-up. Mé líčení o mně každý den říká něco jiného.

Když vám bylo 13 let, poslali vás prý ze školy domů, protože jste byla příliš nalíčená. Jsou i dny, kdy se vůbec nelíčíte?

Pořád! Používám make-up, abych vyjádřila svou individualitu a kreativitu, a samozřejmě proto, že mě líčení baví, ale nemusím ho nosit každý den.

S make-upem hodně experimentujete. Máte i nějaký „obvyklý look“, který nosíte nejčastěji?

Pořád zkouším něco nového, a tak už mám natrénovaných několik možností, jak se nalíčit na velký večer. Ráda vytvářím líčení, které ladí s oblečením, aby celkový dojem jasně vyjadřoval můj názor. Když neexperimentuji, použiji stíny z paletky Naked Honey, tedy kouřové líčení v jantarových odstínech.

Který z aktuálních make-up trendů máte nejraději?

Lesky. Rty díky nim vypadají plné a zdravé. Navíc se s leskem cítím tak příjemně, že ho nosím i na cvičení.

Značka Urban Decay se vyznačuje výraznými barvami. Jak je nosit v každém věku?

Každá žena může experimentovat s barvami. Zkuste neutrální matný stín na celé horní víčko, přes něj na pohyblivé víčko pak ještě třpytivou variantu a jasně modrou barvou pak orámujte linii dolních řas. Je to skvělý způsob, jak si najít cestu k barvám.

Bez zdravé pleti ale žádné líčení nevypadá hezky. Jak se o ni staráte vy?

Používám kosmetiku SkinCeuticals. Ráno používám přípravky s vitaminem C a E, před spaním kyselinu hyaluronovou, která během noci dodá hydrataci. Několikrát týdně provádím peeling Dermatologist Solutions od Kiehl’s a za geniální považuji dermaplaner – sonický přístroj, který odstraní odumřelé kožní buňky a následná péče díky tomu lépe funguje. Používám ho jednou či dvakrát za 14 dní. Pravidelně chodím na mikrojehličkování, které působí podobně, ale dostane se do hlubších vrstev kůže.

Čtěte dál