Krása na míru

V nabídkách salonů a klinik se můžete snadno ztratit. Sestavili jsme pro vás přehled těch nejlepších a nejúčinnějších řešení. Ať už vás trápí cokoli.

Až si s kamarádkou budete vyměňovat zkušenosti s péčí o vzhled, ať vám klidně doporučí salon či kliniku, ale finální výběr konkrétního kosmetického ošetření nechte na profících. Co vyhovuje kamarádce, totiž nemusí být to nejlepší pro vás. Odborník si vaši pleť důkladně prohlédne a vyzpovídá vás, aby zjistil, jak se vaše pleť chová a co ji nejvíce trápí. Každá procedura by tedy měla být vybrána a přizpůsobena přesně vám na míru. Inspirovat se můžete naším výběrem procedur, které se nám osvědčily.

Foto: Shutterstock

1 Pro unavenou pleť

Co: Komplexní hydratační ošetření

Kde: Institut Orlane Praha

Za kolik: 2950 Kč

Jak: Vysušené a unavené pleti je po náročném letním období třeba dodat intenzivní hydrataci. Devadesátiminutové ošetření inspirované kosmetickou řadou Soin Super Hydratant Global značky Orlane vás zbaví pocitů pnutí i jemných linek, které v důsledku vysušení vznikají. Zmíněné přípravky obsahující kyselinu hyaluronovou, bambucké máslo a přírodní oleje se totiž nanášejí speciální masáží. Součástí je také hydratační maska, kterou vám kosmetička nanese v silné vrstvě a tvář ještě přikryje gázou napuštěnou oživujícím tonikem. Díky následné stimulaci pleti ultrazvukovou špachtlí aktivní látky snadněji proniknou tam, kde jsou nejvíce potřeba. Výsledkem je pružnější, hladší a do hloubky vyživená pleť.

2 Přírodní varianta

Co: Ošetření po vzoru Korejek

Kde: Salon Libor Šula Italská

Za kolik: 2000 Kč

Jak: Dvouhodinové ošetření čistě přírodními korejskými produkty Whamisa nemůže začít jinak než dvoufázovým čištěním, které je v korejské péči o pleť naprostým základem. Provádí se bio odličovacím olejem nebo čisticí vodou – to podle toho, jaký typ pleti máte. Druhá fáze zahrnuje bio čisticí pěnový krém nebo pěnový gel, který se aplikuje pomocí ultrazvukové špachtle. Pleť je díky tomu krásně vláčná, vyživená a připravená na další účinné látky. Následuje tonikum a poté rýžová pleťová maska s gelovou strukturou, která lehce vybělí drobné skvrnky, hydratuje a vyhlazuje vrásky. Nanáší se dokonce i na oční víčka. Na závěr kosmetička pleť ošetří ještě krémem nebo lehčím lotionem. Součástí procedury je i úprava obočí. Největší výhodou ošetření je, že dodá pocit čistoty, pleť přitom do hloubky vyživí, vypne a dodá jí energii, ale přitom zbytečně nezatíží. Kosmetička totiž volí použité produkty tak, aby vyhovovaly vašemu typu pleti.

3 Na první vrásky

Co: Skinbooster

Kde: Perfect Clinic

Za kolik: 7500 Kč

Jak: Skinbooster je jedna z nejefektivnějších metod omlazení a intenzivní hydratace unavené a suché pleti. Výjimečný je v tom, že nehydratuje pleť jen na povrchu, ale hloubkově a zevnitř. Je ideální k osvěžení pokožky, která je v důsledku slunění, působení klimatizace či jinak agresivního počasí vysušená a ztrácí pevnost, a vy začínáte pozorovat první známky stárnutí. Metoda Skinbooster spočívá v hloubkové aplikaci kyseliny hyaluronové pomocí ultratenkých jehliček nebo kanyly. Ta na sebe pak v pleti váže vodu, čímž jemné linky krásně vyplní a kůže je zase hladká. Lékař před samotným zákrokem nanáší znecitlivující mast a pomocí hlavice speciálního přístroje vytvoří podtlak, který zajistí přesnou a rovnoměrnou aplikaci. Efekt pak vydrží devět měsíců až rok.

4 Komplexní obnova

Co: Neinvazivní ošetření Yes Care

Kde: Yes Visage

Za kolik: od 4900 Kč

Jak: Jestli máte pocit, že vaše pokožka teď potřebuje úplně všechno od čištění, přes dávku energie až po vyhlazení vrásek, je tohle ošetření tím, co hledáte. Díky své komplexnosti má velký efekt, přestože je neinvazivní. Kombinuje hloubkové čištění pleti ve spojení s oxygenoterapií, která pokožku osvěží. Díky tomu, že se při ošetření využívají pěnicí tablety obsahující například retinol, dokáže také redukovat póry. Radiofrekvence pro hloubkové prohřátí pleti se postará o obnovu tvorby kolagenu a elastinu, které zajišťují pružnost a pevnost kůže. Jeho součástí je také aplikace výživného séra, aminokyselin, kyseliny hyaluronové, peptidů, vitaminů a případně dalších látek, které pleť případně právě potřebuje. To vše se do pleti zapracovává ultrazvukovou špachtlí, která výsledek znásobí. Příjemnou tečkou na konci ošetření je speciální relaxační maska, která podpoří všechny regenerační a revitalizační procesy celé kúry v pokožce.

5 Omlazení očního okolí

Co: Laser Fotona 4D Smootheye

Kde: Asklepion

Za kolik: od 3000 Kč

Jak: Redukovat vrásky kolem očí bývá nejnáročnější. Kůže je tu velmi tenká a mimika naopak hodně výrazná. Spolehlivě funguje laser Fotona 4D, jehož paprsky působí v hluboké, střední i povrchové vrstvě kůže, čímž dochází k maximální stimulaci kolagenových vláken. Kůže je tak pevnější a vrásky vyplněné. Výhodou laseru jsou čtyři různé módy, které umožňují přizpůsobit ošetření vašim potřebám a zároveň zajistit, aby bylo natolik šetrné, že se může použít právě i v citlivém okolí očí. Laser se zároveň postará o výrazné vypnutí povadlé a stárnoucí pokožky víček a očního okolí. Na rozdíl od chirurgického zákroku to zvládne bez jizev a nutné dlouhé rekonvalescence. Ošetření trvá zhruba půl hodinky a lze ho provádět celoročně i na tmavších typech pleti.

6 Na hluboké vrásky

Co: MyFaceLift

Kde: Medicom Clinic

Za kolik: 55 000 Kč

Jak: Jestli toužíte po výrazně mladší tváři, ale bojíte se radikálního zákroku v celkové anestezii, můžete zkusit novinku MyFaceLift. Zákrok rovněž provádí plastický chirurg, ale v porovnání s klasickým faceliftem nepředstavuje pro vaši tvář i organismus takovou zátěž, ale přitom má srovnatelný efekt. Výhodou je, že se zákrok provádí v lokální anestezii, a tedy po něm následuje mnohem kratší doba hojení. Postupuje se podobně jako při plastické operaci obličeje, ale chirurg pracuje se skalpelem jinak
– kůže se nenatahuje do stran, ale vertikálně a ta přebytečná se odstraní. Díky MyFaceLiftu omládnete o řadu let, aniž však obličej ztratí na své přirozenosti. Zákrokem zpevníte ochablou kůži na tvářích a zbavíte se mnoha vrásek v obličeji. Případně ho lze ještě zkombinovat například s plastickou operací víček nebo třeba s liposukcí podbradku. Ta už ale mnohdy není potřeba, protože zákrok vypíná kůži i v této oblasti.

7 Na povadlé kontury

Co: RF Lifting

Kde: Miracle Esthetic Clinic&Spa

Za kolik: od 1400 Kč

Jak: Neinvazivní lifting je šetrný způsob, jak vyhladit vrásky od výrazné mimiky i zpevnit kontury obličeje, krku i dekoltu. Zatímco po běžném faceliftu se rozšířené póry, mimické vrásky, rozšířené cévy, pigmentové a stařecké skvrny tvoří i nadále, RF lifting slibuje dlouhodobé účinky, a to už po několika sezeních. Při zákroku prostupuje vysokofrekvenční vlnění do hlubokých vrstev kůže, tkáň se prohřívá, a tím dochází k rozpouštění tuku v buňkách, zrychlení metabolických procesů, napínání kolagenových vláken a tvorbě elastinu. Radiofrekvenční lifting efektivně redukuje tukové zásoby a zároveň velmi účinně vyplňuje i hluboké vrásky. Už po první návštěvě bude mít pleť lepší a pevnější texturu.

8 Přesně pro vás

Co: Kosmetické ošetření na míru

Kde: Niche Cosmetics

Za kolik: od 1800 Kč

Jak: Niche je nejen vlasový, ale také kosmetický salon. Jeho majitelka Martina Koišová pracuje s kosmetikou Institut Esthederm a má velmi ojedinělý přístup. Nenajdete tu širokou nabídku ošetření, z nichž si jedno náhodně vyberete. Martina na základě diagnostiky pleti vytvoří rituál, který právě potřebujete. Mně geniálními produkty řady Osmoclean vyčistila póry, jemné linky kolem očí a na čele rozmasírovala speciální technikou, nakonec nanesla masku, která byla dostatečně hydratační, ale zároveň mi nezanesla póry. Když jsem se na závěr viděla v zrcadle, vypadala jsem odpočatě jako po dvoutýdenních prázdninách. Kromě toho vám tu doporučí produkty takovým způsobem, že je opravdu budete chtít používat.

Čtěte dál