Královna českého designu je Lucie Koldová

Včera proběhlo vyhlášení vítězů cen Czech Grand Design za rok 2019. Absolutní vítězkou ročníku se stala Lucie Koldová. Kdo vyhrál další ceny za módu, šperk, fotografii, ilustraci a grafický design?

Foto: archiv Czech Grand Design

Jen málokdo z českých designérů má na svém kontě tolik tuzemských i mezinárodních úspěchů jako Lucie Koldová, designérka a kreativní ředitelka značky Brokis. V uplynulých letech na sebe upozornila kromě mimořádných produktových návrhů nábytku a svítidel pro řadu prestižních značek také jako autorka Designérie, hlavní výstavy Designbloku. Právě tady si mohli návštěvníci vyzkoušet jeden z jejích posledních počinů - řady venkovního nábytku Manta pro značku mmcité. Zaujala i svým návrhem stolu XX pro slovenskou značku Javorina a kolekci nábytku pro Master & Master. 

Foto: archiv Czech Grand Design

Lucii definuje především práce se sklem, světelné kolekce, ale její portfolio tvoří i nábytek, výrobky denní potřeby, galerijní objekty a limitované série, konceptuální design a design městského prostoru. Její návrhy jsou vždy čisté, efektivní a elegantní. 

Za rok 2019 tak ke svým úspěchům přidává i nejvyšší ocenění cen Czech Grand Design, titul Grand Designér roku, které získává za design nábytku. 

A kdo se umístil v dalších kategoriích? Podívejte se do galerie: 

Čtěte dál