Kosmetika bez obalu nebo parfém z odpadu

Snaha chovat se co nejekologičtěji hýbe kosmetickým průmyslem.

Foto: archiv Etat Libre D'Orange

Nejen módní řetězce a luxusní fashion brandy řeší, jak se chovat co nejšetrněji k naší planetě. Tento trend samozřejmě dorazil i do kosmetického průmyslu. 

Etat Libre D'Orange
Foto: archiv značky
Etat Libre D'Orange

Novinkou na českém trhu je značka Etat Libre D'Orange. Ta ve spolupráci s Ogilvy Paris uvádí vůni, která se ve francouzštině jmenuje Le Fleurs du Déchet- čili květiny z popelnice. Vůně vyrobená z odpadků je určená nositelům, kteří se nebojí názvu, ani zjištění, jak asi voní ... odpadky.

K dostání exkluzivně v parfumeriích Sephora, 50ml za 2290 Kč.

Lush
Foto: archiv značky
Lush

V říjnu otevřel Lush už druhý obchod s kosmetikou bez obalu, najdete ho v Berlíně na Alexanderplatz. Všechny kosmetické produkty jsou zde v tuhém skupenství a odnesete si je buď v krabičce nebo obalu z domova, nebo si můžete koupit krabičku na více použití přímo v obchodě. Lush tak chce zabránit zbytečné produkci plastů. 

Kevin Murphy
Foto: archiv značky
Kevin Murphy

KEVIN.MURPHY společně s organizací Pack Tech začíná recyklovat mořský odpad a přeměňovat ho tak v ekologické obaly pro své výrobky. Začátkem roku 2019 by tak měl přejít na obaly pouze z plastu, který vznikne při recyklaci odpadu z oceánu. 

Čtěte dál