Kosmetické vychytávky Dary Rolins

Vypadá dokonale, a přesto o sobě tvrdí, že má milion chyb. Naučila se je ale neřešit. Jinak by prý zešílela.

Foto: Věra Křeháčková             

Co vidíte, když se díváte do zrcadla?

Vidím tutéž holku, kterou jsem viděla tenkrát, když jsem bydlela na Slovensku. Jsem na ten pohled zvyklá. Mám se ráda a nevadí mi, když se na mě občas kouká unavená, zmuchlaná Dara. My ženy s tím umíme zatočit. Netrápím se novou vráskou, naučila jsem se to neprožívat víc, než je nutné. Některé věci nezastavíme. Můžeme je zpomalit, zlehka „vytunit“, ale ani to se nemá přehánět. Nemám v povaze se pozorovat. Mám milion chyb, které kdybych řešila, zešílím. Jsem možná klidnější i proto, že vím, že ohromit vzhledem už dnes zdaleka nestačí.

Máte nějaký recept, jak se přinutit k pravidelnému pohybu?

Nenutím se do ničeho. Vyplývá to z mé přirozenosti. Hýbu se, vrtím, mám rychlé střihy. Nechci nikomu radit a říkat, jak na to. Dospělý člověk má svůj rozum. Dokáže vyhodnotit, že se nic neděje bez příčiny. O hezké postavě se nestačí jen bavit. Hledat pořád nové diety a triky, začínat vždy od pondělka a vymlouvat se na málo času. Je to strašně jednoduché. Buď chceš, nebo nechceš. Měli byste omezit sladké? Prostě si řekněte ne.

Ohromit vzhledem nestačí

Pečujete stejně i o pleť a vlasy?

Pečuji o ně hlavně správnou stravou a vitaminy. Smysl není v drahých krémech a barvách na vlasy. Musíme pracovat s dispozicemi, které nám příroda nadělila. Co funguje na mě, nemusí fungovat na vás. Zodpovědně se o svoji pleť i vlasy starám, ale mám kamarádky, které pro sebe dělají mnohem míň a jsou na tom lépe.

Na jaký zkrášlovací rituál sázíte?

Relax, klid, dobrá masáž, voňavá koupel a vše, co s ní souvisí. Miluji tělové krémy, scruby, pleťové masky.

Jak v otázkách vzhledu vychováváte svoji dceru?

Velmi podobně. Ctíme přirozenost a lehký tuning. Podstatné je být vymydlená, voňavá holčička. Vycházet ze své přirozenosti. A pokud jde o styl, ten se u mé dcery Loly teprve formuje. Jsem připravená samozřejmě ale i na to, že ne vším mě v budoucnosti potěší.

Jaká vůně vás provází životem?

Těch je hned několik. Vůně přece souvisí s naší náladou. S pocitem, stavem duše, potřebou být rozpoznatelná, nebo naopak nenápadná jako šedá myška. Mám proto hned několik vůní. Nejnověji do mé sbírky přibyla Luminata, která voní po hruškách, vanilce a pivoňkách. Prostě vším, co miluju.

Dařiny oblíbené kosmetické produkty najdete v galerii.

Fotky Dary vznikly během focení titulky Cosmopolitanu 09/2018.

Čtěte dál