Kosmetická zpověď modelky Zuzany Stráské

Zuzka se nedávno stala šťastnou maminkou. Co musela nové roli obětovat?

Foto: archiv Zuzany Stráské

Co vidíte, když se díváte do zrcadla?
 
Jsem dost sebekritická, co se vzhledu týče, a momentálně navíc po porodu. Mám pocit, že mi moje Ema vzala krásu. Ale nerouhám se, protože mám všechno, a především ji, a to je ten největší dar. Je zvláštní pocit být máma, ale v pozitivním slova smyslu - jsem šťastná, a dokonce i na sebe pyšná. Nikdy bych nevěřila, že budu schopná to o sobě takto říct. Život má prostě najednou smysl.

 

Pozorujete již teď, že vaše dcera zdědila něco z vaší podoby?

Má moje oči, jinak je to celý táta. Je to nádherný, nepopsatelný pocit, dost často si říkám, jak toto příroda vlastně dokáže. Je to velký dar.

Nevypadá to, že byste řešila nějaká kila po porodu, protože žádná navíc nemáte. Jak se vám to povedlo?

V těhotenství jsem příliš nepřibrala. Tělo mi navíc dost pracovalo – metabolismus snad ještě zrychlil a Ema pěkně papala. Po porodu jsem vše rychle zhubla kojením, a to jím opravdu za dva.

Jak jste si postavu udržovala předtím?

Hlavně jógou, kterou jsem vždy kombinovala ještě s dalšími sporty, jako je lyžování, snowboard, plavání, pilates, tenis nebo golf, aby bylo cvičení pestré. Mojí výhodou ale je, že mám rychlý metabolismus.

Co vám na vašem vzhledu dává momentálně nejvíc zabrat?

Momentálně jsou to vlasy. Svědí mě pokožka hlavy, loupe se, vlasy padají, třepí se, prostě všechno špatně. Jinak si ale nestěžuji. Nedávno jsem se rozhodla nasadit rovnátka. Doposud mi mé zuby nevadily, ale asi do toho půjdu. Momentálně nemusím ani pracovat na postavě, kojením a neustálou manipulací s kočárkem a s Emou mám pohybu dost.

Myslím, že nejste úplně typ na velké líčení. Na co sázíte, když vás čeká důležitá akce nebo večírek?

Rozhodně na tónovací krém a nedám dopustit na bronzer Terracotta značky Guerlain. Bledule mi nesluší.

Máte nějaký trik, jak zamaskovat únavu a rychle se „hodit do gala“?

V takovém případě nasazuji do boje výbornou masku Génifique Lancôme, potom ještě masku pod oči, podkladový krém a kvalitní make-up, protože svěží a sjednocená pleť vždycky vypadá upravenější. Jinou zbraň nemám.

Oblíbené Zuzčiny produkty najdete v galerii.

Čtěte dál