Kosmetická rutina Vicy Kerekes

Není křehká víla.

Foto: Ivan Kahún, archiv MAFRAPrint

Vica Kerekes je nádherná. Na červeném koberci i v legínách a mikině. Stačí jí k tomu červená rtěnka a pocit štěstí.

Co vidíte, když se podíváte do zrcadla?

Pokaždé něco jiného. Dívám se do něj totiž často a ráda. Zajímá mě, jak vypadám v různých emocích a situacích. Nikdy v sobě emoce nedusím, snažím se všechno vypustit. Ten pocit si pak zapamatuju. Když se připravuji na roli, je zrcadlo nezbytnost.

Jak moc jsou na nás naše vnitřní rozpoložení vidět?

Myslím si, že hodně. Nejlépe vypadáme, když jsme šťastní a spokojení. Když něco nefunguje, podepíše se to do výrazu tváře a našich očí, a pak nepomůže ani ta nejlepší kosmetika.

V civilu i na červeném koberci působíte velmi přirozeně. Je to záměr?

Absolutně. Během své práce se musím tolikrát měnit v někoho jiného, že v běžném životě chci být hlavně sama sebou. Ani na večírky se příliš nelíčím. Mám ráda výrazné rtěnky, ale jinak nemám potřebu být chameleonem.

Abyste byla ráda sama sebou, musíte mít sebejistotu. Měla jste ji vždycky?

Někdy ano, někdy ne, hodně se to měnilo. Jako malá jsem byla v pohodě, ale když jsem se začala měnit v mladou slečnu, styděla jsem se. Tehdy jsem chtěla některé svoje „součástky“ vyměnit. Teď už žádnou změnu nechci, chyběla bych si. Sice mi často bylo líto, že nikdy nebudu křehká víla, ale myslím, že není náhoda, s jakým tělem se narodíme, a je důležité to přijmout a s radostí z něj vydolovat maximum.

Jak velká péče se za tou přirozeností skrývá?

Pečuji o sebe, zkouším různé věci, protože jsem zvědavá. Nejraději mám přírodní esenciální oleje, které člověka oživí i zevnitř. Když jsem nemocná, sama si radím, neběžím hned k doktorovi. Mám různé domácí praktiky a čaje od svého bylinkáře.

Na co v péči nedáte dopustit?

Rituály jsou důležité, ráno i večer si věnuju třicet minut. Jsem potichu, soustředím se jen na sebe, ráno si uvařím čaj, nanesu nějakou masku, mezitím zaliju kytky...

Udržujete si postavu, nebo to neřešíte?

Snažím se jíst správně, i když hlavně kvůli zdraví. Člověk se necítí dobře, když do sebe dává špatné věci. Ale ani s tím to nepřeháním. Miluji klobásy, halušky a víno. Pravidelně cvičím, střídám posilování a běh.

Vicy oblíbené kosmetické produkty najdete v galerii.

Čtěte dál