Konec výmluvám, začněte běhat!

Nejlepší motivací je zlepšení fyzičky. Než ale pocítíte výsledky, pomůžou vám cool tenisky.

Foto: Shutterstock

Kvalitní boty, které vám perfektně padnou, jsou důležité na většinu sportů, pro běhání to ale platí dvojnásob. Jinak docílíte jen bolavých a zničených kolen a kompletní ztráty chuti vytrvat. A to by byla škoda, když už se jednou odhodláte začít! Běh ve správných a k tomuto pohybu určených teniskách je zdravý jak po fyzické, tak psychické stránce. Vyberte si trať ideálně tak, abyste byla obklopená přírodou, nebo se alespoň vyhněte oblastem s příliš hlučnou dopravou. Do sluchátek pusťte některý z playlistů na běhání na Spotify, obujte super tenisky a vyrazte.

Nikdy nezapomínejte, že i 5 minut běhu a 15 minut chůze se počítá. Kouzlo je v tom začít, nevzdávat se a - hlavně! - pravidelně se odměňovat.  Malým dárkem pro radost můžete své běhací plány i začít, protože… Proč ne?! Investujte do perfektních tenisek, ve kterých vás bude pohyb těšit dvojnásob. Nike přichází s novinkami Zoom Fly Flyknit a Zoom Vaporfly 4% Flyknit - dva modely bot vyvinuté tak, aby vám běh usnadnily, co to jen jde.

Foto: archiv značky 

Nike Zoom Fly Flyknit

Tento model je ideální pro běh na dlouhé tratě. Podrážka ze speciální pěny umožňuje lehčí a pružnější došlap a chrání chodila i lýtka proti otřesům, díky tomu je bota ideální právě na delší úseky. Ultralehký prodyšný svršek je další plus, které oceníte především v teplejších dnech.

Foto: archiv značky 

Nike Zoom Vaporfly 4% Flyknit

Pohráváte si s myšlenkou, že byste se přihlásila na závody nebo třeba i zkusila maraton? Investujte do Nike Zoom Vaporfly 4% Flyknit. Tento model je následníkem Nike Zoom Vaporfly Elite, který byl navržen speciálně pro běžce Eliuda Kipchogeho v projektu Breaking2, aby mohl pokořit dvouhodinovou hranici maratonu. Technologie Nike ZoomX Foam dokáže vrátit do pohybu až 85 % vynaložené energie. Design boty vychází z pečlivě nasbíraných dat, která byla použita pro vytvoření tvaru umožňujícího odvést nejlepší možný výkon.

Čtěte dál