Konec skinny džínů? Široké nohavice ovládají módní svět

Skinny džíny můžete na chvíli odložit, možná, že dokonce jednou provždy.

Foto: archiv Instagramu @hannaschonberg

O konci extra úzkých džínů, které jsme si všichni v posledních letech tolik oblíbili, že jsme na kalhoty všech ostatních střihů koukali s úšklebkem, se mluví již několik sezón. Ony to ale pokaždé vydržely a do našich šatníků si vždycky našly novou cestu. Přeci jen jsou slušivé, praktické a pohodlné. Při pohledu na Instagram posledních týdnů je ale nad slunce jasné, že jeden typ džínů je pomalu ale jistě začal odstrkovat do ústraní. 

Vysoký pas, široké nohavice, světlá barva – to jsou noví hrdinové denimového světa. Tedy přesný opak klasických černých upnutých kalhot, do kterých jsme se během poslední dekády všichni tolik zamilovali. Zdá se, že jsme se jich opravdu nakonec „přejedli“. Hodí se sice ke všemu, zároveň si ale nemůžeme nevšimnout sílícího pocitu, že jim chybí to něco. 

V téhle trochu pochmurné době bychom se totiž chtěli bavit, experimentovat a hrát si. A k tomu se široké džíny hodí perfektně. I proto se z nich pomalu ale jistě stává neochvějná stálice našich módních repertoárů. Jistojistě také víme, že nás budou bavit ještě hodně dlouho. Jejich módní potenciál je totiž z velké části pořád ještě nepoznaný. 

Jak se široké džíny právě teď nosí na Instagramu? 

Čtěte dál