Komu přenechat noční beauty stráž?

Že se s pokožkou během noci dějí velké věci, není žádné tajemství. Proč tedy tuto dobu nevyužít ke znásobení její krásy?

Foto: Shutterstock

Regenerace kožních buněk zvyšuje svůj výkon během spánku až na dvojnásobek. Bylo by proto mimořádně nezodpovědně noční relax a s ním spojené benefity promrhat.

Než se ovšem uložíte do měkkých polštářků, očekává se od vás  spolupráce.

* Především je důležité zbavit se nečistot – z pleti i z pokožky těla (nárazově také z vlasů).

* Časově sinaplánujte co možná nejkvalitnější spánek, a to nejpozději od jedenácté hodiny večerní v délce alespoň sedmi hodin.

* Teplotu v ložnici se snažte držet níže než v ostatních místnostech bytu. Vzduch případně můžete opatřit zklidňujícími esenciálními oleji.

* Od otlačenin po probuzení a zacuchaných, elektrizujících vlasů vám pomůže polštář povlečený do pravého hedvábí.

* Chcete-li se vyspat skutečně „do růžova“, vynechte těsně před usnutím sledování televize, tabletu či telefonu.

S kým jít spát?

Pokud máte všechny podmínky pro klidný spánek připravené, můžete přizvat speciální noční hlídku – masky, jež obnovující potenciál pokožky využijí na maximum.

Pleť

Pro noční péči o obličej zvolte namísto klasického krému intenzivní řešení, které buď doplní nedostatečnou vláhu pleti, zregeneruje a vypne ochabující pokožku, popřípadě rozzáří tvář bez energie. Masku stačí v přiměřeném množství nanést a lehce vmasírovat zhruba čtvrt hodiny před spaním, vyhnout se při tom okolí očí. Případné větší přebytky lze odsát papírovým kapesníčkem a poté už se můžete jít bez obav oddat sladkému snění. Po probuzení obličej opláchněte vlažnou vodou, osušte a pokračujte ve své obvyklé ranní pečující rutině.

Okolí očí

Vzhledem k tomu, že se únava nejvíce zrcadlí právě v blízkosti očí, máte šanci nad ní vyzrát a tyto partie patřičně vyživit, zklidnit a vyhladit. Eye Sleeping Mask díky keramickému aplikátoru osvěží a zmírní otoky, zatímco speciální složení jistí projasnění a hydrataci.

Rty

Namáhané, občas přesušené, někdy dokonce popraskané rty se dokážou přes noc dostat do nevídané formy. Potřebují pouze extra „booster“, který jednoduše nanesete a necháte vstřebat. Znásobit výsledný efekt můžete tím, že před celou seancí zařadíte ještě peeling (z krystalového cukru a medu).

Vlasy

Jelikož se spánek na mokrých vlasech nedoporučuje, je možné vyprahlé kadeře potěšit jiným, sofistikovaným způsobem – pěnovou maskou Nutrifier, která se nanáší do suchých vlasů. Prameny nijak nezatíží ani nezanechá stopy na polštáři, „pouze“ vlasy do hloubky vyživí a zároveň zabrání jejich krepatění a elektrizování.

Ruce

Zjemnění a sjednocení tónu pokožky rukou přenechte hydratační masce The Hand Treatment od La Mer, která se jednoduše vmasíruje do kůže a přes to se (mohou, ale nemusí) natáhnou bavlněné rukavice. Po probuzení stačí ruce vzájemně promnout a těšit se z hebkých výsledků.

Nohy

Podobně přijmou „pomocnou ruku“ i vaše nožky. Intenzivně vyživující Pro Spa Soothing Moisture Mask naneste na nárty i chodidla, zasuňte nohy do ponožek a nechte se zklidňujícími a zjemňujícími vlastnostmi rozmazlovat během celé noci. Ráno, po omytí zbytků přípravku, vás uvítá extra jemnýefekt.

Dopřejete-li si takto intenzivní noční zážitek jednou až dvakrát do týdne, věřte, že vám to všechny opečovávané partie dají nadšeně najevo.

Čtěte dál