Komiksy nejsou jen pro kluky

Tyhle si zamilujete i vy.

Zdeněk Ležák
Foto: archiv PR
Zdeněk Ležák

TGM (Argo)

Životopisný komiks zobrazuje Masarykův veřejný i privátní život od samého počátku a samozřejmě nevynechává přelomové události, které vedly k vyvrcholení jeho veřejného působení ve funkci prvního československého prezidenta.

Éric Wantiez a Marie Deschamps
Foto: archiv PR
Éric Wantiez a Marie Deschamps

Jaro na Sommě (Argo)

Rozkošně graficky zpracovaná povídka z první světové války, jejíž protagonistkou je malá holčička, kterou Bretonec Oan objeví mezi německými zákopy a společně se vydávají zpět na francouzské území.

Jakub Dušek, Martin Nekola
Foto: archiv PR
Jakub Dušek, Martin Nekola

Do švestek jsme doma (Knižní klub)

Sledujeme pouť fiktivní rodiny, která po komunistickém puči v únoru 1948 uprchla z Československa za svobodou přes německý utečenecký tábor až do Austrálie, kde začne nový život. Příběh vychází z typických osudů českých exulantů, jimž se autor-historik dlouhodobě věnuje.

Tom Gauld
Foto: archiv PR
Tom Gauld

Pečeme s Kafkou (Plus)

Britský komiksový kreslíř, přispívající do listu Guardian nebo New York Times, ve svém komiksu pro knihomoly za pomoci humoru a popkulturních narážek komentuje knižní svět. Dozvíme se tak, jak vypadá dron-kniha, že jedním z archetypů hrdinky je kyborgyně, a že knižní překlady nevznikají černou magií.

Shaun Tan
Foto: archiv PR
Shaun Tan

Nový svět (Labyrint)

Nadčasové, opětovně vydané komiksové album australského autora a ilustrátora, které beze slov, ale o to výmluvněji zachycuje příběh každého přistěhovalce, uprchlíka či vysídlence, který se bez rodiny a přátel vydává do neznámého světa a nejisté budoucnosti.

Čtěte dál