Kombinace hnědé čtyřikrát jinak

Někdy se stane, že se hnědá barva v našem šatníku opomíjí, přitom se rozmanitá paleta hnědých tónů objevuje opakovaně už několik let na módních molech během fashion weeků a její zajímavé kombinace pravidelně zachycují i hledáčky streetstylových fotografů.

Trend hnědé barvy se objevil už v sedmdesátých letech, kdy se na výsluní dostaly zejména přírodní tóny. Ať už si vyberete z odstínů tmavé čokolády, karamelu nebo třeba písku, můžete si být jistí, že jste sáhli po univerzální barvě, která zároveň zaujme i sama o sobě. Objevte možnosti, které hnědá barva v šatníku nabízí, a inspirujte se těmito čtyřmi způsoby, jak hnědou obléknout a s čím ji zkombinovat.

Kůže v barvách karamelu

Světlejší odstín hnědé skvěle vynikne na koženém kabátu, bundě nebo saku. Po letech nošení nesmrtelných černých křiváků a černých kabelek působí kůže v tónech karamelové barvy jako příjemná změna. Hnědá barva bodovala i na letošním únorovém fashion weeku v Miláně, kde se na přehlídkovém mole v komplet hnědém outfitu od módní značky Fendi objevila topmodelka Gigi Hadid.

Foto: Archiv Instagram @gigihadid

Zamilujte si hnědý manšestr

Přivítejte ve svém šatníku retro styl sedmdesátých let dokonalým skořicovým manšestrem, který vám bude slušet. Právě volba materiálu hraje v případě hnědé barvy podstatnou roli. Kromě již zmíněné kůže vypadají javorové, kaštanové nebo třeba lískooříškové odstíny velice dobře i na semiši a vintage manšestru. Kabát herečky a modelky Tiffany Hsu je toho jasným důkazem.

Foto: Archiv Instagram @handinfire

Hnědá s černou? Proč ne!

Pokud se na outfit pouze v hnědé barvě úplně necítíte, nebojte se kombinace s černou barvou. Jedná se o jeden z nejsnazších způsobů, jak si hnědou barvu na oblečení oblíbit, aniž byste si v ní přišla nesvá. Jednoduše si přes černé tričko nebo rolák přehoďte hnědou bundu či sako a uvidíte, jak spolu tyhle dvě barvy dohromady fungují. Hnědá bunda nesmí chybět ani v minimalistickém šatníku módní blogerky Felicie Akerstorm.

Foto: Archiv Instagram @fakerstom

Doplňky v kakaových tónech

Odstíny hnědé nesmí chybět samozřejmě ani na kabelkách, botách nebo páscích. Tmavě hnědá kůže s krokodýlím vzorem na kabelce, béžové lodičky nebo třeba náušnice v přírodních barvách představují další řešení, jak hnědou postupně zařadit do šatníku. Pohrajte si s detaily jako francouzská stylistka Jeanette Madsen, která svou kakaovou kabelku předvedla v ulicích Paříže.

Foto: Archiv Instagram @_jeanettemadsen_

Stále si nejste jisti, jak a s čím odstíny hnědé barvy zkombinovat? Inspirujte se v galerii u těch, kteří jsou si jisti v kramflecích. 

Čtěte dál