Klinika spojila síly s restaurací a vaří pro lékaře v Motole

Klinika estetické dermatologie Be Elite Clinic musí mít stejně jako restaurace Volcano Grill House zavřeno. Pomáhat ale mohou. Za vším stojí doktorka Monika Kavková.

Foto: archiv PR

Na kosmetiku, ani jiné zkrášlující zákroky, které Be Elite Clinic nabízí, teď kvůli vládním nařízením nikdo chodit nemůže. Zakladatelka kliniky a estetická chiruržka Monika Kavková se ale rozhodla, že nechce jen sedět doma s rukama v klíně. Oslovila partnery a začala podporovat lékaře v první linii. Jak?

"Jako lékařka se od začátku téhle pandemie snažím pomoci svým kolegům nejlépe, jak dokážu, například jsme darovali všechny naše ochranné roušky praktickým lékařům," popisuje doktorka Kavková. "Kromě toho se Be Elite Clinic rozhodla využít vlastní kapacity a přizvat své partnery k tomu, abychom pomohli, jak všichni můžeme, těm, kteří bojují za naše zdraví v první linii," dodává.

Máme moc pomoct

Společně s partnery proto založili projekt Máme moc pomoct a s ním spojený veřejný transparentní sbírkový účet a po domluvě s koordinačním centrem Fakultní nemocnice Motol se starají o potřeby zdravotního personálu v Motole.

"V prvním kroku jsme ke spolupráci jsme přizvali Volcano Complex, spojili své síly a díky prvním darům začali zaměstnanci restaurace Volcano Grill House zajišťovat stravu pro infekční oddělení vytvořené pro boj s COVID-19 v Motole. Další pomoc budeme v závislosti na výši sbírky rozvíjet dle aktuálních potřeb nemocnice Motol," popisuje Monika Kavková.

Fakultní nemocnice Motol má momentálně zřízeno pět COVID týmů, které tvoří 600 členů zdravotního personálu. Be Elite Clinic jim pak kromě zdravotních pomůcek věnovala na pomoc také 25 000 korun.

Chcete se do projektu na pomoc lékařům také zapojit? Klikněte sem

Čtěte dál