Keira Knightley převzala řád britského impéria

Chanel nikdy nevyjde z módy v praxi.

Britská herečka Keira Knightley převzala z rukou prince Charlese Řád britského impéria (OBE) za významné přispění v oblasti kultury a umění. Do Buckinghamského paláce dorazila v haute couture modelu domu Chanel. Překvapením bylo, že se nejednalo o look z poslední kolekce, ale model sezóny jaro/léto 2017.

Foto: archiv Harper's Bazaar UK

Kostým z ikonického Chanel tvídu, po vzoru catwalk looku, doplnila čistě bílou košili s černou vázačkou. Na nohy obula tělové, šňerovací střevíce, a aby dostála královského protokolu, na hlavu nasadila klasický chanelovským boater hat, taktéž z Chanel tvídu. Keira tak v praxi dokázala, že haute couture je víc než dobrá investice. Jsou to kousky nadčasového charakteru. Ano, stojí víc, ale vydrží vám celý život, ale možná je bude nosit i vaše vnučka.

Keira, která je tváří parfému Coco Mademoiselle, modely domu Chanel obléká pravidelně i na filmové premiéry. Naposledy na „pokračování“ vánoční baletní klasiky Louskáček a čtyři říše.

Foto: archiv Harper's Bazaar UK

Zatímco na Keiru celý svět pěje ódy, styling její manžela Jamese Rightona se setkává s kritikou za neformálně laděný oblek, rozhalenku, absenci kravaty a nazuvací boty. Obřadu se zúčastnili taktéž její rodiče Sharman Knightley a Kevin William Knightley.

Foto: archiv Harper's Bazaar UK

Keiru Knightley najdete i v lednovém Harper's Bazaaru, který je právě v prodeji!

Čtěte dál