Když se ze vztahu začne vytrácet sex

Čím dál více se s partnerem vzdalujete?

Foto: Shutterstock

Dlouhodobé vztahy nejsou už bohužel jen o lásce, ale také se na nich musí průběžně pracovat. Sem tam dělat kompromisy a sem tam řešit problémy, které mohou vzniknout. Jako například nesoulad v ložnici. Víme co s tím! 

Toto je běžný problém delších vztahů a nezáleží na tom, jak moc se milujete. Ale nebojte, rozhodně je napravitelný! S časem bohužel přicházejí i jiné priority než náš vztah a je tu možnost, že ho začneme brát jako samozřejmost. To ale nesmí způsobit, že na našem vztahu přestaneme pracovat. Protože ačkoliv se to může z počátku zdát jako maličkost, vytracení sexuálního života ze vztahu je velmi zásadní věc, která vede pomalu ale jistě k jeho konci. 

Velmi často se sex vytrácí díky tomu, že o něm přestaneme mluvit. Mnoha lidem to může přijít „nevhodné“, ale opak je pravdou. Když o sexu s partnerem budete mluvit, v tu chvíli se opět sblížíte. Někdy je těžké o sexu začít mluvit, ale musíme si uvědomit, že je to běžná a pro každého přirozená věc. Nemusíme se tedy bát, že to vyzní jako bychom si o sex říkaly. Vůbec. Jen lehce navoďte konverzaci, která povede ke sblížení. Pamatujte, že sex vyvolává endorfiny štěstí. Při nedostatku sexu je zde tedy i velká pravděpodobnost častých hádek, kterých poté většinou litujeme, ale nevíme, jak tu propast mezi námi zaplnit.

Myšlenky, že možná nejste pro partnera už přitažlivá a to způsobuje nedostatek sexu ve vašem životě okamžitě vyžeňte z hlavy. Může to být způsobeno nejen nedostatkem konverzací, ale také jsou zde období, kdy ať chceme nebo ne, jsme velmi zaneprázdněný prací. A to bohužel není pouze výmluva. Každý to známe. Pokud ale máme pocit, že se něco takového děje, musíme o tom mluvit o to více. Nesmíme se urazit a bloumat o samotě, ale promluvte si o tom společně a přijít na to, jak to napravit. Například si společně vyhraďte jeden večer, kdy si opět oficiálně zajdete na rande. Nebo si doma udělejte romantickou večeři při svíčkách a poté atmosféra náladu navodí sama.

Často je zabijákem vášně v ložnici i rutina. Pokud jste s partnerem již několik let, řekněme například 10 a více, je dost možné, že vás sex již omrzel. Tak byste to ale brát neměli. Využijte společně strávený čas a fakt, že už se perfektně znáte k tomu, že si dopřejete přesně to, po čem oba dva toužíte. Možná i po 10-ti letech je zde nějaká touha, která se vám ještě nesplnila a ráda byste ji vyzkoušela. Nebojte se s partnerem o takových návrzích mluvit. Třeba vás překvapí! A pokud nemáte určité touhy, ale sex vás již omrzel a jste pro to, vyzkoušet něco nového, pokuste se do vašeho milostného života zapojit „hračky“. Věřte, že sex bude ihned zajímavější.

Pokud na to ale s partnerem nejste, věřte, že novým spodním prádlem s krajkami neuděláte krok vedle. Každý muž má rád nové prádlo a navíc erotické. To nastartuje i staré vášně. S tím ale souvisí i starání se sama o sebe obecně. I pokud jste matka od rodiny, nezapomínejte se o sebe starat. Velmi často se stává, že žena o sebe přestane pečovat a to může být další z důvodů, proč se váš milostný život ocitá v troskách.

Jedno je ale velmi důležité. Když o nedostatku sexu začnete mluvit, buďte jemní. Nikdy nevíte, jak to partner může vzít a tak je na místě obezřetnost. Je dost možné, že tento problém trápí vás oba, ale ve chvíli, kdy o tom začnete mluvit, si to partner může vzít osobně. Každopádně nikdy neberte sex jako cíl nebo věc, která je povinnost. Ne. Sex má být zábava a cesta ke zdravému vztahu mezi mužem a ženou. Dejte partnerovi najevo, že vám na něm stále záleží, že vás stále přitahuje a máte ho ráda. Uvidíte, že se vše postupně opět spraví.  

Čtěte dál