Kdo je Laura Wasser, elitní právnička, která bude rozvádět Kim Kardashian

Její služby vyhledávají ty největší hvězdy Hollywoodu. Pro svůj ostře sledovaný rozvod si ji vybrala i Kim Kardashian. Co byste o Lauře Wasser měli vědět?

Foto: Getty Images

O tom, že manželství Kim Kardashian a Kanye Westa není v dobré kondici, se již nějakou dobu vědělo. O rozvodu se šuškalo již na konci loňského roku a před pár dny pak bylo potvrzeno, že Kim Kardashian zažádala u soudu v Los Angeles o rozvod. Do bitvy o čtyři děti a majetek v hodnotě převyšující dvě miliardy dolarů se oba dva vyzbrojí těmi nejlepšími právníky. Kim Kardashian si jako svou hlavní právní zástupkyni vybrala Lauru Wasser. Co o elitní právničce víme?

1. Rozvody jsou její specialita

Dvaapadesátiletá Laura Wasser právo praktikuje již přes dvacet let. Je partnerkou kanceláře Wasser, Cooperman & Mandles. Zároveň šéfuje online rozvodové poradně s názvem It's Over Easy a natáčí podcasty The Divorce Sucks! O konci manželství napsala i knihu It Doesn't Have to Be That Way, v níž radí, jak rozvod zvládnout co nejlépe.

2. Vyhledávají ji ty největší hvězdy

Mediálně sledované kauzy potřebují svůj vlastní typ právníka, který takovou zátěž a pozornost snese. Laura Wasser nepochybně k takovým patří. Její služby již využila Angelina Jolie, Drew Barrymore, Britney Spears či Johnny Depp. Rozváděla i Bena Affleck a Jennifer Garner.

3. Kim Kardashian nebude rozvádět poprvé

S Laurou Wasser si již jedním rozvodovým řízením Kim Kardashian prošla. V roce 2011 si ji najala, když se rozpadlo její manželství s Krisem Humphriesem.

4. Inspirovala (pravděpodobně) filmaře

Pamatujete na herečku Lauru Dern a její postavu nelítostné advokátky v srdceryvném dramatu Marriage Story, za kterou získala Oscara? Říká se, že předlohou pro tuto postavu byla právě Laura Wasser. Režisér Noah Baumbah ostatně některé ze scén natáčel v jejích kancelářích a Lauru Wasser si najala i jeho ex-manželka, když se s režisérem v roce 2013 rozváděla.

5. Právo má v rodině (i ve jméně)

Právnickou profesi i specializaci na rodinné právo podědila Laura Wasser po svém otci. Ten údajně dal své dceři prostřední jméno Alison, aby její kompletní iniciály daly dohromady slovo LAW - právo. 

Čtěte dál