Kde všude můžete využít levanduli?

Levandule je jednou z rostlin, skrze niž nám příroda ukazuje nejen svou krásu, ale také léčivou sílu. Voňavé květy s typicky fialovou barvou obsahují celou řadu účinných látek. K čemu všemu poslouží?

Foto: archiv Botanicals

1 V ložnici

Býváte večer unavená, ale i tak je pro vás těžké usnout? S tímto problémem se potýká stále více lidí a právě levandule je rostlina, která vám s ním může pomoci. Její kořeněná vůně dokáže zlepšit kvalitu spánku, ale také zbavit mysl stresu a zklidnit vás. Před spaním naneste pár kapek levandulového oleje za uši nebo vložte snítku sušené levandule pod polštář. Uvidíte, že se budou dít zázraky!

2 V koupelně

Levandule je známá svými zklidňujícími účinky, a proto se z ní získává olej, který je skvělou přísadou vlasových produktů, určených pro citlivou vlasovou pokožku. Jestliže vás hlava často svědí nebo míváte pocit pnutí, s největší pravděpodobností trpíte právě na citlivou pokožku hlavy, se kterou vám pomůže péče s obsahem esenciálního oleje z levandule.

Foto: archiv Botanicals

Foto: archiv Botanicals

Nová řada vlasové péče Botanicals Lavender od L’Oréal Paris je obohacena o bio levandulový olej z Provensálskaa již od prvních použití poskytuje úlevu citlivé pokožce hlavy. Kromě šamponu a balzámu obsahuje také speciální předšamponovou olejovou péči, která pokožku hydratuje a připravuje ji na nanášení šamponu.

3 V kuchyni

Víte, že levandule může svým ojedinělým aroma báječně provonět různé kulinářské pochoutky? Ochutnala jste již levandulovou zmrzlinu? Nejenže skvěle chutná, ale její jemně fialková barva je jednoduše neodolatelná. Sušené květy levandule můžete také použít k dozdobení smoothie misek nebo ovesných kaší, případně je můžete přidat přímo do těsta vaší oblíbené bábovky či řezu. Mňam!

Čtěte dál