Kde najít nejúčinnější zbraň proti celulitidě

Pomerančová kůže a plavková sezona není ideální kombinace. Řešení na vás čeká v hlubinách moře. Potápět se pro něj ale nemusíte...

Foto: Shutterstock

Mořské řasy žijí v náročných podmínkách - částěčně nad a částečně pod hladinou. Vytvořily si tedy kvalitní ochrannou vrstvu s vysokým obsahem životadárných látek, jako jsou například měď, zinek, chrom, selen, železo, mangan, jód a dokonce v malém množství i zlato. Dále jsou bohatým zdrojem fytoceramidů, proteinů, aminokyselin a vitaminů.

To vše dohromady vytváří blahodárný koktejl, který vaši pokožku vyživí a zpevní, zároveň zklidní, vyhladí a zvláční. Mají také detoxikační a regenerační účinky.

Řasy a pomerančová kůže

Jedním z nejčastějších problémů, které ženy obzvláště v době plavkové sezony trápí, je celulitida. Právě na boj s ní jsou mořské řasy ideální zbraní. Zábaly z mořských řas využívají princip přeměny tepla na vzdálené infračervené paprsky. „Lidský organismus je jako neustále zažehnutá pec. Teplo v něm vytvářené pak přirozeně uniká přes kůži ven. Při aplikaci bahenních zábalů s řasami se na kůži vytváří další vrstva, ve které je tělesné teplo zachyceno. Minerály obsažené v přípravcích pak toto teplo přeměňují na FIR neboli vzdálené infračervené paprsky,“ vysvětluje princip zábalů Michaela Jílek, zakladatelka firmy Deadia Cosmetics, která na český trh přivedla italskou přírodní kosmetiku Guam

Jak tedy řasy v detailu na pokožku působí? Nejdříve povzbudí krevní oběh v podkoží, což má za následek postupné rozpouštění nahromaděných tukových buněk, které jsou hlavní příčinou celulitidy. Paprsky FIR také zlepšují přísun kyslíku do buněk, snižují únavu a zmírňují stres. A v neposlední řadě mají antioxidační sílu. 

Pokud by vám zábal nestačil, můžete jít o level výš. Zábal doplňte například speciálními legínami, které využívají technologie mikrokapslí a pomalu tak uvolňují aktivní složky z mořských řas a dalších přírodních ingrediencí, které se vstřebávají do pokožky. 

Čtěte dál