Kde najít dobré filmy, když nemáte Netflix

Nechce se vám platit každý měsíc za Netflix nebo jiné streamovací služby? Nebo jste snad už všechno viděli? Přinášíme tipy, kde se podívat na skvělé filmy a navíc úplně legálně.

Foto: archiv distributora Portrét dívky v plamenech

Současná situace nás zahání před obrazovky televizí a laptopů. Tentokrát vám ale nebudeme doporučovat nic z Netflixu nebo HBO. Kvalitní podívanou si totiž můžete dopřát i na úplně jiných místech. A někdy vás to nemusí stát ani korunu.

Česká filmová klasika

Kde: na YouTube

Za kolik: zdarma

Sehnat české filmy na internetu je obecně potíž. Proto nám udělal velkou radost projekt Česká filmová klasika, který je výsledkem spolupráce Národního filmového archivu, Státního fondu kinematografie, společnosti DILIA a společnosti Blue Sky Film Distribution. Díky němu můžete na YouTube sledovat celé filmy, které patří do zlatého fondu české kinematografie. V nabídce je například Kladivo na čarodějnice, Kachyňův Kočár do Vídně, Konkurs Miloše Formana a spousta dalších. Stačí si jen na YouTube najít kanál Česká filmová klasika.

Dokumenty z festivalů

Kde: DAfilms.cz

Za kolik: 59 Kč/film

Zrušení filmových a dokumentárních festivalů neznamená, že plánované snímky už nikdy neuvidíte. Společnost DAFilms nabízí hned několik sekcí, v nichž naleznete i filmy, které se měly promítat na festivalu Jeden svět. Najdete tu i hlavní tahák festivalu, syrový dokument z centra občanské války v Sýrii Pro Samu, oceněný cenou Bafta pro nejlepší dokument, nebo dokument Země medu o soužití člověka s přírodou, který zase bodoval na Sundance.

Nezávislé kino v obýváku

Kde: Aerovod

Za kolik: 80 Kč/film

Kina jsou zavřená. Včetně těch nezávislých, jednosálových, která místo amerických blockbusterů nabízejí snímky pro náročnější diváky. Pokud jste se ale chystali třeba na filmovou událost Portrét dívky v plamenech, francouzské romantické drama o vztahu dvou žen na konci 18. století, můžete si ho pustit i doma. Na Aerovod.cz najdete snímky z distribuce společnosti Aerofilms, která provozuje pražská klubová kina Aero, Bio Oko a Světozor. Najdete tu i oscarového Parazita a spoustu dalších pokladů, které byste jen těžko hledali.

Čtěte dál