Kateřina Geislerová patronkou projektu Život v kufříku

Charitativní projekt, který chrání dětské vzpomínky.

Kateřina Geislerová se vyznačuje svou osobitou tvorbou s rozpoznatelným rukopisem. Je známá precizním přístupem a nonšalantní elegancí. Módu vnímá jako živý organizmus, přičemž každou kolekci spontánně spojuje s určitým okamžikem svého života, který se do její práce logicky v nějaké formě promítá. Následně modelu dává nový příběh a život jeho majitelka. Kateřině Geislerové činí upřímnou radost, když jí klientky vyprávějí příběhy o tom, co v daném modelu zažily a nezřídka se jedná o významné chvíle.

Foto: EV Communications

Móda je součástí života každého z nás. Jsou to vzpomínky již od dětství, kdy nám rodiče schovávali naše důležité věci na památku a my se k nim rádi vracíme. Proto si ženy často ponechávají svatební šaty a když je vyndají po letech ze skříně, šťastné chvíle ožívají. Nejen z toho důvodu se Kateřina Geislerová rozhodla aktivně zapojit a podpořit charitativní projekt Život v kufříku Nadačního fondu La Vida Loca, který založily Martina Opava a Iva Říhová. Život v kufříku za pomoci zdravotních sester uchovává v kufřících vzpomínky dětí, jež byly odebrány nebo odloženy rodiči ještě v porodnici. Každý rok je takových dětí v České republice zhruba 500.

Foto: EV Communications

„V Čechách je běžné, že lidé pomáhají ostatním ve chvíli, kdy se jim stane něco špatného a oni se tak dokáží vcítit do nesnází druhých. My to máme jinak. Všechny prožíváme šťastné životní období a máme chuť pomáhat, aniž bychom nutně prožily nějakou katastrofu,“ říká Kateřina Geislerová a dodává: „Mám malého syna a prožívám velké štěstí. Cítím, že mám možnost svou radost sdílet." S Životem v kufříku nespojuje jen své jméno, ale rovnou se do něj aktivně zapojila. „Na konci minulého roku jsme v mém pražském showroomu nafotily několik žen ze světa byznysu, které aktivity projektu nadchly do takové míry, že se chtějí samy zapojit do realizace. Nejde jen o finanční příspěvek, ale i o pomoc s logistikou projektu nebo inovacemi jeho fungování. „V showroomu jsem všem dala prostor sdílet nápady, jak konkrétně projektu pomoct a nové etapě Života v kufříku dala ucelený tón svou aktuální kolekcí, kterou si dámy na focení oblékly,“ říká Kateřina.

Projekt vedou Martina Opava a Iva Říhová od roku 2015. Nyní se do realizačního týmu přidávají Kateřina Stehlíková (CEO start-upu Komerční banky), Jana Hrabětová (vedoucí oddělení Rozvoj trhu a společnosti v energetické společnosti Eon), Michaela Ziková (ředitelka Nadace ČEZ), Kateřina Čiháková Ailová (spolumajitelka IdeaSense) a Lenka Michlovská (spolumajitelka vinařství Vinselekt Michlovský). Díky nadšení Kateřiny Geislerové se stala tváří projektu Klára Trojanová. Herečka, která velmi pečlivě svou pomoc cílí, si nejprve vše vyslechla a zjistila informace a na podzim minulého roku se rozhodla zapojit aktivně.

Foto: EV Communications

„Obdivuji, že to někoho napadlo a jsem moc ráda, že mi návrhářka Katka Geislerová o myšlence řekla. Život v kufříku pomáhá dětem, které byly odebrány nebo odloženy už v porodnici a jinak by neměly žádné informace o tom, jak přišly na svět. Do kufříku jim sestřičky hned po narození začnou dávat fotografie a zprávy o tom, jak vypadaly, když se narodily, a kdo byl u toho, nebo třeba novorozenecký náramek a první dudlík. Kufřík s nimi pak putuje životem dál, ať už k pěstounům, adoptivním rodičům nebo do kojeneckého ústavu. Nápad mě okamžitě nadchl," uvedla Klára Trojanová. V listopadu se všechny dámy sešly v návrhářčině ateliéru, s fotografkou Lucií Urban nafotily snímky v modelech z její poslední kolekce a diskutovaly o tom, jak mohou projektu konkrétně pomoci.

23. ledna 2018 pořádá Nadační fond La Vida Loca charitativní koncert k zahájení čtvrté sezony fungování projektu, který budou v baru La Loca moderovat Klára Trojanová a David Matásek. Součástí programu bude módní přehlídka Kateřiny Geislerové. „Móda pomáhá vytvářet příběhy – stejně jako to dělají kufříky Martiny a Ivy, a popravdě se těším, že se do projektu Život v kufříku zapojím ještě aktivněji,“ doplňuje Kateřina. Vstupenky jsou k dispozici na www.laloca.cz

Čtěte dál