Karl podle Carine Roitfeld

Karl navždy.

Foto:  archiv Vermont

Karl nás tento rok bohužel opustil, ale Carine Roitfeld, Karlova dlouholetá přítelkyně, editorka a módní poradkyně značky Karl Lagerfeld, představuje další z mnoha kolekcí vytvořeny na jeho počest a zachování památky.

Karl Lagerfeld. Ikona, která nepotřebuje žádné dlouhé představování. Jeho jméno znal i člověk, který se módě nikdy nevěnoval. Karl měl masivní vliv na všechny kolem nás. Zajímal se nejen o módu, ale také například o fotografování. Osobně fotil své kolekce, poté co si sám zvolil každou modelku pro jeho modely. Cara Delevigne nebo Kaia Gerber byly jedny z mnoha Karlovi blízkých. Byly součástí všech posledních kolekcí a samy se nechaly slyšet, že spolupráce s Karlem byla nepopsatelná. A jakmile si někdo získal jeho srdce, nedal na něj dopustit. To ovšem můžeme vidět i například u jeho milované kočky Choupette.

Foto:  archiv Vermont

Po jeho smrti se Carine Roitfeld stala módní poradkyní Karlovi osobní značky. Tehdy se společně plně pustili do kolekce na uctění jeho památky. Karl, ještě před jeho zesnutím, požádal Carine o vytvoření kolekce pro jeho značku. Carine stihla Karlovi ukázat prvotní návrhy a on je zbožňoval. Tímto dostala jeho požehnání.

Foto:  archiv Vermont

Kolekce se skládá z ready-to-wear a doplňků. Obsahuje Karlův nezaměnitelný podpis, ale zároveň je obohacena o Catrininu estetiku – pařížskou eleganci a nenucenou ženskost.  Kolekce je v barvách šedi v kontrastu výrazné růžové. Obsahuje například kousky jako halenky, korzety, nadčasové sukně a saka. Ale má i ležérnější část ve které najdete trička a mikiny. Právě ty mají na sobě natištěné portréty, které pocházejí z fotografií focených ještě samotným Karlem. Jako outwear této kolekce Catrine zvolila kabát z umělé kožešiny právě v zářivě růžové barvě nebo naříklad kabát z vlny v leopardím designu. Mezi doplňky samozřejmě najdeme propracované kabelky, pásky, šály nebo dokonce boty. Vše s Karlovým podpisem ve formě přívěšku K.

Kolekce je již prodejná online nebo ve vybraných obchodech jako například v Galerii Myslbek v Praze.

Čtěte dál