Karl Lagerfeld již přichází s kolekcí jaro/léto 2020

Opusťte zimu a přivítejte jaro plné barev.

Foto: archiv Vermont

Pokud nemáte rádi zimu také kvůli nedostatku barev v kolekcích, poté se můžete začít radovat. Módní domy již postupně přicházejí s jarními kolekcemi a Karl Lagerfeld nesmí chybět!

Tato kolekce je inspirována jedním z nejoblíbenějších období Karla Lagerfelda, které zároveň tento rok oslavuje sté výročí od založení. Jedná se o umělecký směr Bauhaus. Původně byl tento směr považován pouze za přístup k architektuře, ale později se škola projevila také ve výtvarném umění, textilu, divadle, průmyslovém designu vědě a kultuře obecně. Pro Bauhaus jsou charakteristické jednoduché, ale revoluční klasické siluety, tvary a barvy. Přesně tyto znaky převzala nová jarní kolekce Karla Lagerfelda, která je rozdělena do čtyř základních sekcí.

Urban cycle

Tato část kolekce je především pro vášnivé sportovce. Nejen že je inspirovaná cyklistikou, je také vysoce funkční. Tyto kousky tedy můžete sladit nejen do města, ale také můžete být chic při cvičení. Mezi doplňky zde najdeme trojúhelníkovou kabelku, batoh nebo tašku na get-away víkend.

Square + blue

Pro Bauhaus styl byla také velmi důležitá typografie a ta se odráží v této části kolekce. Pokud hledáte sofistikované a zároveň mladistvé modely s danými liniemi, toto je to pravé. Základními prvky jsou zdůrazněná ramena, jak na pláštích, blejzrech tak šatech, a také výrazná grafika. Tu můžeme zpozorovat na zádech kabátu, která je inspirovaná plakátem Bauhausu nebo na kabátu s modrým károvaným vzorem. Nechybí ani svetry nebo sukně.

Circle + red

Neočekávejme střih kruhu, ale jeho interpretaci v detailech. Mezi klíčové kousky patří sukně s kruhovým logem KARL nebo hravé boucl sako v červené, žluté a modré barvě. Základem této části kolekce je černá s doplněním výraznými barvami, ale i khaki tóny.

Triangl + yellow

Pokud nefandíte tmavým barvám, zaměřte se na tuto část kolekce. Je vytvořena především světlými barvami jako žlutá, bílá a metalicky stříbrná. Je lehká a vzdušná, jako šaty a sukně, které zde najdeme.

Jako poslední nesmí samozřejmě chybět doplňky mezi nimiž najdeme různé druhy kabelek včetně Karl Seven, K/SLASH nebo K/Signature. Doplňují je různé ledvinky, batohy a také různá pouzdra na zip.

Čtěte dál