Karl For Ever

Módní domy Chanel, Fendi a Karl Lagerfeld se sešly a velkolepě vzdaly hold letos zesnulému Karlu Lagerfeldovi.

Foto: archiv Chanel

Ve čtvrtek, 20. června, se setkaly módní domy Chanel, Fendi a Karl Lagerfeld, aby vzdaly hold módnímu návrháři Karlu Lagerfeldovi a uctili tak památku jeho celoživotnímu dílu.

Mnoho podob tohoto neobyčejného muže bylo připomenuto obřími portréty, videy, která vznikala v průběhu Karlova života, i svědectvím těch, kteří ho znali. Zazněla zde i živá interpretace světových děl, které Karl miloval. O to se postarali talentovaní herci, hudebníci a tanečníci.

Foto: archiv Chanel

Herečky Tilda Swinton, Fanny Ardant, Cara Delevingne a Helen Mirren a přátelé Karla Lagerfelda, přednesli a přečetli úryvky z děl návrhářovo oblíbených autorů. Mezi nimi nechyběla díla od Virginie Woolf, Stéphane Mallarmé, Colette anebo Edith Sitwell.

Foto: archiv Chanel

Mimořádný tanečník Lil Buck, brilantní houslista Charlie Siem, argentinský choreograf German Cornejo, doprovázený jeho souborem 17 tanečníků tanga a orchestrem z Buenos. Aires, slavný klavírista Lang Lang a americký umělec Pharrell Williams – ti všichni na pódiu vzdali hold muži, kterému byli blízkými přáteli.

Foto: archiv Chanel

Tito umělci - stejně jako 2 500 hostů přítomných v Grand Palais, kteří byli na tuto oslavu Karla Lagerfelda pozváni - byli zasazeni do velkolepé výstavy 56 obřích portrétů pořízených během Karlova života nejznámějšími světovými fotografy. Inspirace Karlovými oblíbenými barvami (černá a bílá) byla patrná na první pohled.

Všichni hosté i účinkující tak vzdali hold Karlu Lagerfeldovi ve výjimečném prostředí, které bylo stejně tak velkolepé, jako jeho talent.

Čtěte dál