Kam za udržitelnou módou v Praze?

Udržitelná móda nikdy nebude „out of style“, je etická, je nestárnoucí. Kam tedy momentálně v Praze vyrazit na lov slow fashion? Připravili jsme pro vás malou tour!

Foto: Shutterstock

Recycle Store

Pokud hledáte kousek, který nebude mít nikdo jiný než vy, tak zamiřte do Veverkovy 8. Recyklované, spálené, přešité, rozstříhané a hlavně originální kousky nenajdete nikde jinde než na této adrese. Mimo oblečení naleznete i majitelkou ručně vyráběné doplňky, jako jsou náušnice nebo náhrdelníky. Pokud se tedy nebojíte ničeho nového a neobyčejného, Recycle Store určitě navštivte!

Foto: Archiv Recycle Store

1981 Secondhand

1981 sice kamennou pobočku nemá, ale svým výběrem může konkurovat všem pražským kamenným vintage shopům, navíc pokud na e-shopu zvolíte osobní odběr, můžete si objednané zboží vyzkoušet přímo na pobočce na adrese Oldřichova 31. Na https://www.1981.cz najdete jak širokou nabídku vintage, tak například i designové kousky ze spolupráce 1981 x ODIVI. 

Foto: Facebook archiv 1981 Second hand & Vintage oblečení

BOHO

Nejen za módou, ale i za dobrým jídlem a pitím do Ondříčkovy 6! Boho vás dostane jak skvělým výběrem retro a vintage módy, doplňky do interiéru, širokou nabídkou vín a kávy, tak i krásným interiérem. A to stále není vše, majitelé Madarovi jsou nápadití. Často jsou zde tak pořádány různé pop-upy, prodejní výstavy nebo workshopy, které ocení všichni kreativci!

Foto: Archiv Boho

Lula Vintage

Lulu jsme zmiňovali už několikrát a uděláme to znovu! Je oblíbenkyní všech insta girls a stane se i tou vaší. Zprvu jen internetový butik, teď už s pobočkou na Řipské 11. Lula si zakládá na nadčasovosti a udržitelnosti. Najdete tady trendy kousky, které nestárnou a vydrží vám několik sezón, a to hlavně díky výběru kvalitních materiálů, jako je bavlna, kašmír, vlna nebo hedvábí.

Foto: Facebook archiv Lula Vintage

Slow Bazar

Je libo Pradu, Chanel, Diora nebo Jimmyho Choo? Pokud ano, pak vše naleznete ve Slow Bazaru v Řeznické 21. Slow Bazar je sázka na jistotu nejen pro milovnice luxusní módy za ještě luxusnější ceny, ale pro kohokoliv, kdo holduje módě. Najdete tu vybrané kousky z opravdu každé cenové kategorie - od ZARY až po Gucciho!

Foto: Facebook archiv Slow Bazar

Čtěte dál