Kam v zimě za teplem? Známe největší trendy

Zima ještě ani pořádně nezačala a už vás štve? Nejvyšší čas vymyslet, kam se pojedete ohřát.

Dominikánská republika. Foto: Shutterstock

Udělat si léto uprostřed zimy je čím dál běžnější. Letos prý na exotickou dovolenou vyrazí o 25 procent více Čechů než loni. Pokud hodláte být mezi nimi, máme pro vás tipy na destinace, které jsou právě nejvíc v kurzu.

„Už dávno neplatí, že exotická dovolená je luxus, který si mohou dopřát jen lidé s vysokými příjmy. Například do Spojených arabských emirátů lze vycestovat za ceny, které jsou mnohdy nižší než v případě evropských destinací, jako je Řecko nebo Španělsko,“ říká Andrea Řezníčková, tisková mluvčí cestovní agentury Invia, u níž lze zájezdy do SAE v režimu First Minute momentálně pořídit už za necelých devět tisíc korun.

Díky finanční dostupnosti, kvalitním službám i rozmanitosti, která uspokojí všechny věkové kategorie, se Spojené arabské emiráty už několik let drží na špici žebříčku populárních exotických destinací. Letos sem míří celých 38 procent turistů.

„Celkem jsme letos prodali o 25 procent více zájezdů do exotiky než loni. Na druhé příčce se za SAE umístila Dominikánská republika s osmi procenty prodaných pobytů. V oblibě poté následují Zanzibar, Mauricius, Maledivy, Kuba, Thajsko a Srí Lanka,“ vyjmenovává Řezníčková. S rostoucím zájmem o exotickou dovolenou se zvyšuje i poptávka po „extra“ exotických destinacích. „V tomto segmentu jsme letos zaznamenali vysoký zájem o Keňu a Senegal. Do Keni jsme v letošním roce prodali asi 250 zájezdů, do Senegalu kolem dvou set.“

Načerpejte inspiraci

Čtěte dál