Kam na ty nejlepší vintage kabelky?

Vintage není jen nová černá. Vintage je standard a budoucnost.

Foto: archiv Instagramu @the_vintage_bar

Sustainability, udržitelnost, ekologie, znovuobnovitelné zdroje a ohleduplnost k přírodě - to jsou hesla pro rok 2021. O tom, jak a proč je třeba naše konzumní chování měnit, už mluvíme roky. Až ten minulý se ale zdálo, že si to opravdu k srdci bere čím dál tím více z nás. Možná i díky tomu, že vintage je najednou opravdu cool disciplínou. V oblečení ze sekáče totiž vůbec nemusíte vypadat „retro“ nebo jako hipster. 

Věci, které pamatují ještě staré pořádky při výrobě a zpracování materiálů, jsou totiž kvalitní, hezčí, propracovanější, a navíc máte záruku, že nejen vydrží, ale že budou navíc s každým rokem na kráse ještě získávat. Správně vybraný vintage kousek s vámi zestárne a pokud si budete přát, může se stát i investicí, jež můžete za pár let příjemně zpeněžit. 

Během pandemie rostl podle obchodníků zájem o luxusní zboží. Že je to přesný opak toho, co byste očekávali? Nejednalo se ale o ledajaké zboží a zákazníci navíc věděli, co je dobré koupit. Na dračku totiž šly zejména kabelky, které bývají nejlepší a nejjistější investicí. A to nejen v kategorii módních kousků, ale zcela obecně - častokrát předčí i zlato nebo umění. 

Taková kabelka Chanel je jedním z nejlepších udržitelů hodnoty, a navíc ani neplatí, že byste ji musela starostlivě opečovávat a raději ani nevyndávat z dust bagu. Vůbec ne. Jen ji směle noste. Ani škrábance a známky používání na její hodnotu nemají vliv. 

Pokud se právě teď budete poohlížet po něčem, co vám udělá radost, ale zároveň budete chtít rozumně investovat peníze, taková vintage kabelka není vůbec špatný nápad. Kam na ty nejlepší? 

Čtěte dál