Kam na pracovní schůzku: 5 vhodných pražských kaváren

Až s kolegou doladíte excelové tabulky, budete se moci odměnit výborným avotoastem. Nebo zákuskem. Nebo… obojím?

Foto: Shutterstock

Na kofeinu závislí pražští freelanceři (tedy 100% freelancerů) by si měli přečíst náš výběr podniků, kde se skvěle pracuje, soustředí a píší delší texty, které vyžadují koncentraci. Kam ale zajít, když máte naplánovanou schůzku? I v tomto případě se jedná o kavárenskou alchymii a vybrat to správné místo je téměř vyšší dívčí. Nám se osvědčily:

Foto: Shutterstock

Cukrárna Myšák

Ideální lokace - přímo v centru ve Vodičkově ulici u stanice metra i zastávky tramvají - je velkým plus. Co ale do Myšáka láká nejvíce, je určitě atmosféra. Podnik navazuje na svoji slavnou prvorepublikovou tradici, ke které se hrdě hlásí každou dlaždičkou na podleze i dortíkem v nabídce. Když tu sedíte a okouzleně pozorujete interiér, nejraději byste si nasadila maličký klobouček, zkrátila vlasy podle fotky Adiny Mandlové a usrkávala kávu o trošku pomaleji. Ale i poté, co zasnění odezní a myšlenky se vrátí do uspěchané reality 21. století, zůstane nálada kolem tajemně jedinečná. Oblíbenost Myšáka potvrzuje také následující fakt: Kdo z pražských kavárenských povalečů nemá na svém Instagramu fotku mramorového stolku s věnečky nebo chlebíčky, jako by nebyl. Minimálně podle pravidel planety zvané Instagram. Bývá zde sice často plno a větší ruch, ale některé schůzky si přesně takovou hlučnou intimitu žádají. Ne vždy chcete, aby se každá vyslovená věta odrážela ozvěnou od stěn poloprázdné místnosti. Ale tím největším kladem cukrárny Myšák jsou stejně výše zmíněné věnečky... A jako úplatek pro obchodní partnery zafungují skvěle.

Styl & Interier

Co dělat, když budou mít v Myšákovi plno a vy svůj mramorový stolek neukořistíte? Stačí popojít několik kroků a vklouznout do vnitrobloku do kavárny a restaurace Styl & Interier. Příjemná a překvapivě klidná zahrádka sice svádí k relaxaci, na druhou stranu konejšivé prostředí může obzvlášť v případě vypjatých schůzek jen a jen pomoci. A až vám z grafů a deadlinů vyhládne, z nabídky výborných jídel si snadno vyberete.

Bar Cobra

U rušnějších podniků, kde vás nezasvěcené uši nebudou poslouchat, ještě zůstaneme. Jen se přesuneme za řeku, do hipsterských Holešovic a ještě hipsterštější restaurace Cobra. Na fotkách Myšákovy mramorové stoly vystřídají modře puntíkaté talíře, bez svého avotoastového zátiší na Instagramu ale rozhodně odejít nesmíte.

Coffee Corner Bakery

Do vinohradského Coffee Corneru zajděte v případě, že vás čeká hodně náročné jednání a je jasné, že bude potřeba dortová vzpruha - porce jsou tu víc než poctivé. Dopoledne bývají v Coffee Corneru klidnější, podvečery už méně, opravdu záleží na době, kdy sem zavítáte.

Leica Gallery

Potřebujete k setkání ticho a nerušivý, designově čistý interiér? Pak je jasnou volbou Leica Gallery. A pokud místo zákusků raději zklidníte podrážděné nervy výstavou, budete na správné adrese. I když… Nejlépe stejně zabírá prověřené „dvoufázové odměňování“. Zaprvé: cheesecake. Zadruhé: umění. Ideálně v tomto pořadí.

Nezapomínejte, že každá pracovní schůzka si žádá sladkou tečku na závěr. Čím jiným by se měly hodiny strávené u Google Docs vykompenzovat?!

Čtěte dál