Kabaretní show světové úrovně nově v Praze

Fanoušci Broadwaye, jazzu, cirkusu a fantazie, radujte se!

Foto: Czech Cabaret Show

V Praze nyní můžeme shlédnout velkolepou kabaretní show na světové úrovni - Czech Cabaret Show. Po více než roční přípravě se 16. prosince v prostorách oslňujícího vinohradského divadla ROYAL konala slavnostní premiéra této jedinečné show. Tuto událost si nenechali ujít ani české a zahraniční celebrity.

Pokud máte slabost pro kabaret, novodobý cirkus, vaudevillu a divadlo, poté je Czech Cabaret Show právě pro vás! Jedná se o unikátní projekt, který vznikal více jak rok. Nyní má za sebou již svou Pražskou premiéru v divadle ROYAL na vinohradech. Tuto výjimečnou show režíruje Nikol Prokešová a produkuje Šárka Šedivá, které zařídily obsazení světové úrovně. Na představení se podílí vybraní tanečníci z Čech a Slovenska, přední muzikáloví zpěváci, elitní performeři a samozřejmě nechybí ani akrobaté a cirkusoví umělci z celého světa. Show je jedinečná nejen svým obsazením, ale samozřejmě také svým bohatým zpracováním. Můžeme očekávat perfektní choreografie, které nás zavedou na Broadway. Doplňovat je budou, kromě kouzelných a propracovaných kostýmů, netradiční jevištní efekty, rekvizity a práce s prostorem prvorepublikového divadla. Czech Cabaret Show se svou velkolepostí a dokonalostí přirovnává Moulin Rouge či Cirque de Soleil.

Tento projekt vytvořila a nadále režíruje česká herečka, zpěvačka a moderátorka Nikol Prokešová. První myšlenka se zrodila již v roce 2018 a od té doby se začalo pracovat na tomto složitém konceptu. Bylo třeba zařídit a rozhodnout mnoho věcí, například kostýmy, rekvizity nebo světoznámé písně. Tato show je v České republice jedinečná, proto se po jejím ohlášení strhl obrovský zájem v obsazování – přihlásilo se více než 400 umělců, herců, tanečníků a performerů.

Foto: Czech Cabaret Show

„Kabaret zpracovaný na skutečně vysoké úrovni v České republice, a vlastně v celé střední Evropě, zcela chybí. Osobně miluji umění ve všech jeho formách, a právě kabaret mi umožnil vytvořit multižánrovou show, která pojímá mnoha stylů, jako je Old Hollywood, staronový cirkus, dekadentní jazzová éra, ale i sci-fi vizuál 60. let či burtonovské filmové fantazie. Czech Cabaret Show je mé třetí dítě a jsem neskutečně hrdá na výsledek naší práce i celý tým,“ vyjadřuje se k projektu Nikol Prokešová.

Foto: Czech Cabaret Show

Krom Nikol se do projektu také zapojila česká režisérka a dokumentaristka Šárka Šedivá, která má naopak na starosti organizaci a technickou stránku show. Vzájemně se tak s Nikol doplňují, až vznikl takto jedinečný projekt plný umění, efektů a techniky.

Foto: Czech Cabaret Show

Jedna z nejdůležitějších částí této show je tanec, který si na starosti vzala herečka, tanečnice a zpěvačka Felicita Victoria Prokešová.  Inspiraci nachází všude kolem sebe, ať už v klasické Brodway show, tak moderní contemporary nebo i baletu. Během dvou-hodinového představení nás krásné showgirls a tanečníci provedou několika érami tance, které doplňují ti nejlepší akrobati a performeři svého oboru.

Premiéra se konala již v prosinci, ale show oficiálně začala 4.1. 2020. Od tohoto dne je možnost shlédnout Czech Cabaret Show každé úterý a sobotu. Cena základního vstupné je 1 290 Kč, více možností a informací najdete na www.czechcabaret.cz. Pokud tedy ještě nemáte vstupenky, pak je na čase to napravit. V divadle ROYAL na vás již čeká jedna z nejlepších kabaretních show, která vám vyrazí dech!

Prozatím pro vás máme trailer, co vás pohltí. 

Čtěte dál