Just Another Day by Daniel Chomistek

Ačkoliv jsme se ocitli v karanténě, kreativní svět nespal. Ba naopak, dostal čas zamyslet se, soustředit se na to hlavní a pojmout to svým způsobem. Přesně to udělal fotograf Daniel Chomistek.

Foto: Daniel Chomistek

Dostali jsme se do poněkud zvláštní doby, kdy jsme se najednou ocitli skoro nonstop pouze v prostorách našich domovů. Každý toto období prožil a využil tak, jak mu to nejlépe vyhovovalo - ať už naučením se nového jazyka, zdokonalením se ve vaření, staráním se o domácnost, cvičením či jednoduše odpočinkem, který jednou za čas potřebujeme všichni - psychicky i fyzicky. Někteří umělci ale nelenili a tento čas využili k zamyšlení se nad danou situací, možnostmi a vlastně co dál. Jedním z nich je i talentovaný fotograf Daniel Chomistek, který má za sebou již několik projektů, ať už osobních, tak i pro známé časopisy, jako je slovenský časopis TOPFASHION nebo módní značky, jako je LAFORMELA, kterou tvoří česká úspěšná dvojice návrhářů složená z Miroslavy Kohutiarové a Antonína Soukupa. 

Daniel se po čas karantény pustil do nového editorialu s názvem Tereza-V, který vám nyní s radostí představujeme. 

„Celý nápad nafotiť tento editoriál vznikol počas karantény, kedy sme všetci boli zavretí doma a mali sme chuť niečo vytvoriť, nakoľko nás naša práca baví a napĺňa. Týmto editoriálom sme chceli poukázať nato, že bezpečne tvoriť v malých týmoch sa dá aj počas tejto ťažkej doby, kedy módne odvetvie zažíva veľkú stagnáciu. Na styling sme použili veci z projektu Platform108, nakoľko je momentálne ťažké kdekoľvek si vypožičať veci na styling, takže sme sa ubrali smerom pracovať s vintage kúskami. K tomu, aby sme vytvorili pekný výsledok nieje potreba mať drahé značky, ale chuť tvoriť a spolupracovať so správnymi ľudmi." říká autor Daniel Chomistek. 

Photo: Daniel Chomistek
Model: Tereza Marie Valtová
MUAH: Martina Loydová
Styling: Platform108
Studio: Prostor39

Pokud vás tvorba tohoto jedinečného fotografa zaujala, určitě si nenechte ujít ani jeho instagramový profil, kde své portfolio částečně sdílí.  

Čtěte dál