Jitka Schneiderová & Karlovy Vary

Kachnu se zelím, přátele i velké večerní róby. Co dalšího si herečka nenechá ujít během filmového festivalu v Karlových Varech?

Ještě, než začneme rozhovor, volá Jitce její stylista, že jí právě dorazily boty na červený koberec. Přípravy na jednu z neočekávanějších českých společenských událostí jsou v plném proudu.

Foto: Benedikt Renč

Na co se ve Varech nejvíc těšíš?

Samozřejmě na velkolepý opening a na následující zahajující film.  Letos to bude film s Julianne Moore, která do Karlových Varů přijede osobně.  Je to jedna z mých nejoblíbenějších hollywoodských hereček. Těším se, že se na ní podívám zblízka.  Ani si s ní nemusím povídat. Jen ji mít na chvíli kousek od sebe.

Mají tvoji fanoušci šanci se na oplátku potkat někde s tebou?

Festivalovým partnerem je Moët & Chandon a ten každoročně pořádá charitativní „Přípitek pro dobrou věc”. Mám velkou radost, že letos byla vybrána moje srdcova o.p.s. Hledáme rodiče, která podporuje a napomáhá pěstounské péči u nás. Více jak 8000 dětí je právě teď v ústavní péči. A přeci, každé dítě má právo vyrůstat v rodině, když ze zavažných  důvodů nemůže být v té své biologické.

Spolu se pak můžeme vidět na akci „Sklenička s Jitkou“, která proběhne v pondělí 1.7. a ve čtvrtek 4.7. od 15 hod na zahrádce Grandhotelu Pupp. Budeme si povídat nejen o pěstounské péči, ale i o životě a zeptat se mě můžete na vše, co vás bude zajímat.

Foto: Benedikt Renč

Co si během festivalu nenecháš nikdy ujít?

Večeře v Embassy – chodím tam na kachnu se zelím a vynikající houbovou omáčku s liškami a nevynechám ani meruňkové knedlíky. Filmy jsou samozřejmostí. Snažím se zvládnout každý den aspoň jeden. A pak taky nikdy nevynechám burger a víno v pop up restauraci Bokovka a v Lázních 1 pop up oblíbeného baru Public Interest.

Existuje ve Varech místo, kam si chodíš během festivalu odpočinout od festivalového šílenství?

Krásná já procházka na Jelení skok a brouzdání se v řece Teplá. 

Jak u tebe probíhají předfestivalové přípravy?

Chystám se v tandemu se stylistou Honzou Pokorným, se kterým vymýšlíme většinu looků.  Během festivalu se pak ráda nechám hýčkat ve speciálním Beauty Launge, kde se starají o naše vlasy i make-up na významné události během festivalu.

Co si do Varů nezapomeneš přibalit?

Ibalgin, z botníku zmizí všechny boty na podpatku, které se Varů nemohou dočkat stejně jako já a pak několikery tenisky, abych to celé přežila. A nemůžu zapomenout ani na vitamíny.

Máš nějaký zázračný recept, jak vypadat dobře i po prohýřené noci?

Hodně vody, vitamíny, dobrá nálada a skvělí přátelé, se kterými se ve Varech vidíme, i když po zbytek roku na sebe bohužel nemáme  moc času.

Máš nějaký nejoblíbenější look z červeného koberce, který jsi ve Varech vynesla?

Bílé šaty Dior, které jsem měla na zahájení festivalu, tuším rok 2013. Tehdy jsem poprvé pochopila, co znamená, když je něco precizně ušité. Oblékal mě tenkrát Jan Králíček a o make-up se postarala Ivana Tokárska.

Foto: Benedikt Renč

Čtěte dál