Jimmy Choo otevírá univerzitu pro nové talenty

Studium v zahraničí je oblíbené a jestliže se chcete v módním průmyslu učit od těch nejpovolanějších, Jimmy Choo otevírá univerzitu v nedalekém Londýně.

Foto: archiv Harper's Bazaar UK

Mnoho lidí se v posledních letech vydává za studiem do zahraničí, kde je nejen větší nabídka univerzit a oborů, ale přichází s tím ruku v ruce také něco navíc. Nové zkušenosti, překonání mnoha překážek, zdokonalení jazyku a u mladé generace také samostatnost a postavení se na vlastní nohy, fyzicky i finančně. Nyní se nabídka o jednu univerzitu rozšířila, a to ne jen tak ledajakou. Celosvětově uznávaný Jimmy Choo založil svou univerzitu pro módní nadšence v jedné z fashion metropolí, v blízkém Londýně. 

Pravděpodobně každý zná jednu z největších a nejuznávanějších celosvětových značek luxusní obuvi Jimmy Choo. Nyní stejnojmenný designér založil novou univerzitu, která se samozřejmě zaměřuje na módní odvětví. Místo, kde se bude zdokonalovat a učit nová generace fashion talentů a nadšenců.

The JCA / London Fashion Academy, jak Choo nazval svou univerzitu, se otevře už toto září. V plánu byla již dlouho, přípravy však vrcholí, a tak není na co čekat. Přestože je v Británii nespočet univerzit a mnoho z nich nabízí několik oborů zaměřených na módu, JCA se aktuálně stane tou nejnovější univerzitou celkově zaměřenou na módní odvětví. Bude se také odlišovat v jejím přístupu k tomuto oboru. Nezaměřuje se pouze na zdokonalení například návrhářských dovedností, ale také studenty připraví na vedení svého vlastního businessu. Kromě kreativní části podstoupí výuku podnikatelského zaměření. Spojením těchto dvou odvětví budou mít největší šanci na vytvoření úspěšné značky. 

„Londýn je globální centrum módy a stvořil již mnoho velmi úspěšných a průkopnických návrhářů,“ řekl Choo, který je dokonce vystudovaných profesorem. „Univerzita byla již několik let v procesu plánování, tak jsme rádi, že se její dveře otevřou již toto září.“

Aktuální situace zahraničnímu studiu moc nejde naproti, ale to se jistě brzy změní. Můžeme v to alespoň prozatím doufat. Již nyní si ale na oficiálních webových stránkách The JCA / London Fashion Academy můžete prostudovat více informací o této akademii, jaké obory nabízí nebo jak se přihlásit. 

Čtěte dál