Jídlo pod širým nebem: Nejkrásnější zahrádky a terasy

Udělejte si o víkendu procházku a jako cíl si zvolte některý z podniků, kde si užijete krásný výhled (a)nebo romantickou zahrádku. Vypravte se do míst, které dosud opanovali především turisté a vyzkoušejte si, jaké to je být turistou ve vlastním městě.

S dokonalým výhledem: Four Seasons

Foto: archiv Four Seasons

Výhled na Pražský hrad a Karlův most je k nezaplacení, a když se k tomu přidá ještě kulinářský zážitek, budete si připadat jako v ráji. Úspěšný koncept pop-up restaurace Miru se vrací i letos na terasu hotelu Four Seasons, kde si můžete vychutnat japonskou fusion kuchyni. Sedmichodové degustační menu a soukromá atmosféra s kapacitou pouhých dvaceti míst, podtrhuje unikátnost této střešní pop-up restaurace, která je otevřena pouze tři večery v týdnu. 

A pokud vás láká spíš Itálie, než Japonsko, zamiřte o trochu níž, do druhé hotelové pop-up restaurace Piazzetta, kam se dá vstoupit i od Vltavy. Středomořská kuchyně pod taktovkou kuchaře Mattea Crubellatiho, oblíbený food truck i tradiční zmrzlinový stánek, který je k dispozici po celé odpoledne, po vše se podílí na autentické atmosféře, kdy si budete připadat jako na malé dovolené. 

Piazzetta otevírá 27. května, každou středu až neděli od 16:00 do 22:00 hodin, Miru přivítá první hosty 6. června. 

Kde Four Seasons najdete? Na adrese Veleslavínova 1098/2a, Praha 1.

www.fourseasons.com/prague

Pod kaštany: U Matěje

Foto: archiv U Matěje

Na zahrádce restaurace U Matěje nehrozí úpal. Přirozenou funkci slunečníků tu zastávají vzrostlé stromy, a tak si tu hosté mohou nerušeně vychutnat jak točené pivo (obsluha říká, že je „načechrané”), tak vyladěné jídlo od šéfkuchaře Jana Punčocháře. Možná tady svůj zrak nebudete upírat někam do dáli, ale bohatě si vystačíte s pohledem upřeným do korun vzrostlých kaštanů. Nebo do talíře. Obě možnosti jsou správně. 

Skvělé pivo a jídlo si můžete vychutnat na adrese U Matěje 1, Praha 6.

www.umateje1.cz 

Legendami opředené místo: Bystro Café

Foto:: archiv Bystro Cafe

Kdy jste byli naposledy na Vyšehradě, v místě, kde se potkávají legendy a historie, v místě, kde je dodnes cítit zvláštní tajemnost? Možná po té, co se tu potkáte s dějinami tváří v tvář, si budete chtít užít trochu toho hipsterského modernismu. Skvělou kávu na mlýnku a domácí chuťovky, ať už slané či sladké, mají v Bystro Café s malebnou, sympaticky zarostlou zahrádkou. A pokud bude plno, je možné půjčit si tu piknikový koš nebo deku. 

Toto půvabné místo najdete na adrese K Rotundě 3, Praha 2.

www.bystrocafe.cz 

S městem na dlani: Kuchyň 

Foto: archiv Kuchyň 

Česká kuchyně, pečlivě ošetřené pivo a Praha jako na dlani, to všechno nabízí Kuchyň. Restaurace, která se stala symbolem pádu i naděje nouzového stavu. Podnik těšil především zástupy turistů, kterým ukazoval, jak chutná poctivá česká kuchyně a „czech beer”, ale i své tuzemské fanoušky na začátku dubna šokoval zprávou, že definitivně zavírá. Naštěstí o pár týdnů později se z Kuchyně stal fénix; restaurace znovu otevřela. Je to skvělá zpráva, protože to, co na Kuchyni bavilo turisty, baví i nás - pivo jako křen, skvělé jídlo z dílny Marka Janoucha a znamenitý výhled. 

Město na dlani a skvělá česká kuchyně na vás čeká na adrese Salmovský palác, Hradčanská náměstí 1, Praha 1. 

www.kuchyn.ambi.cz

S bublinkami v ruce: Terasa u Prince

Foto: archiv Terasa u Prince

Romantický výhled na Orloj a věže Týnského chrámu vám naservíruje Terasa u Prince. A naservíruje také pokrmy, které nejčastěji vznikají na unikátním Josper grilu, vyhlášené tu jsou kančí kotletky či šťavnaté steaky. Tohle místo dostalo ocenění, že patří mezi top 15 nejpůsobivějších střešních restaurací světa a má i svůj oblíbený hashtag: #bubblepointview doporučuje užít si výhled se skleničkou pravého šampaňského v ruce. 

Bublinky s výhledem si užijete na adrese Staroměstské náměstí 29, Praha 1.

www.terasauprince.com 

Čtěte dál