Jídelníček Rosie Huntington-Whiteley

Co jí super modelka, aby vypadala tak božsky?

Foto: Getty Images

Rosie Huntington-Whiteley prozradila, z čeho se skládá její strava a jaké jsou její zvyky. Dodržuje režim doporučovaný londýnskou lékařkou a odbornicí na přírodní léčbu a výživu Nigmou Talib, která nedávno vydala knihu Younger Skin Starts in the Gut.

Dietní pravidla vytvořená Nigmou Talib zakazují konzumaci mléčných výrobků, lepku, cukru a alkoholu. „Ze začátku to bylo vážně těžké a někdy mi chybí sklenička vína, sýrový talíř a croissanty. Ale zjistila jsem, že můžete jíst opravdu lahodně a zdravě, dopřát si výtečná jídla a pochutnat si na nich, i když dodržujete tato pravidla. I zdravé potraviny mohou uspokojit chuťové pohárky, přísahám! Je to o přístupu, o nastavení mysli a trvá jen pár týdnů přizpůsobit se a zvyknout si,“ sdílí své zkušenosti Huntington-Whiteley.

Rosie do svého jídelníčku zařadila zeleninu, která pročistí organismus a detoxikuje tělo – jedná se o zelí, květák, brokolici, růžičkovou a klasickou kapustu. Pro správnou funkci jater je zase zásadní pravidelná konzumace cibule, česneku, avokáda, kurkumy, rozmarýnu, tymiánu, oregana a šalvěje.

Foto: Getty Images

„Můžu tento režim opravdu doporučit, cítím se díky němu skvěle,“ svěřuje se Rosie. Po přijetí výše zmíněných kroků Talib doporučuje dodržovat pravidlo 80:20. Princip je jednoduchý – z 80 % jíte nejzdravěji, jak můžete, a zbylých 20 % je pro občasné zhřešení a dopřání si toho, po čem toužíte.

„Strava je o rovnováze, jako všechno ostatní. Pro mě osobně to znamená jíst co nejlépe, když si vařím doma, a když jdu do restaurace, tak si občas dopřeju něco méně zdravého. Zpravidla se snažím dávat si tělu prospěšná jídla, ale… Člověk se někdy neubrání a ty hranolky si prostě objednat musí. Anebo se odměnit sdíleným dezertem. Je tak důležité užít si tyhle malé radosti, to je má představa rovnováhy.“

„Popsaný režim mi opravdu vyhovuje. Cítím se úžasně, silná a plná energie, také má pleť je v super stavu,“ dodává Rosie a potvrzuje, že dodržování těchto pravidel není zase tak náročné – i její partner Jason Statham se rozhodl zařadit je do svého lifestylu.

Čtěte dál