Jednou pro vždy: Šedivé vlasy jsou cool

Už vás někdy napadlo, že se za šedivé vlasy nemusíte stydět? Mělo by.

Linda Rodin, foto: Getty Images

Včera jsem krátce zahlédla televizní zprávy. Když pominu jejich obsah, zaujaly mě dvě věci. Pohledný primář s šedivou bradkou a čerstvě obarvenými kaštanově hnědými vlasy. Vypadal jako z komiksu. A pak moderátorka počasí, která se dlooouho barvila na blond a najednou tam stála s krásně učesanými prošedivělými vlasy. Cool.

V módních časopisech se už nějakou dobu mluví o tom, že se šedivé vlasy nosí. Vždyť vzhledem k tomu, že začínají šedivět kolem třicítky, neměly by být symbolem stáří, ale spíš opravdové, dospělé krásy a sebevědomí.

Právě sebevědomí v tomhle “trendu” hraje zásadní roli. Žena musí být odvážná, aby se zařadila mezi ty první, které odmítnou barvení. Musí si důvěřovat natolik, že unese kompletní přeměnu vzhledu, která se časem dostaví. Musí se umět vyrovnat s prvními bílými vlasy, které se v jejím účesu objeví. A to není jednoduché.

Linda Rodin, foto: Getty Images

Sledujte ale Lindu Rodin. Že má neskutečný styl, potvrdí i dvacetileté dívky. Vtip je v tom, že pokud máte šedivé vlasy, musíte vše ostatní vypilovat. Není třeba trávit hodiny v koupelně, ale pořiďte si zásobu výrazných rtěnek, velké sluneční brýle a v módě buďte odvážná. Nemusíte se hned oblékat jako Iris Apfel, stačí třeba výrazné doplňky. Buďte dáma, ale udržujte si své mladé já - budete-li ho mít v hlavě, projeví se i na vašem vzhledu a volbě oblečení.

Ještě předtím je ale třeba uvěřit, že barvit si vlasy není vždycky fajn. Blondýnky mají v tomhle výhodu, ale u tmavovlásek to málokdy vypadá přirozeně. Má-li žena vrásky kolem očí a na krku, ale vlasy hnědé jak náctiletá, je vidět na hony daleko, že je něco špatně. Kontrast odrostlých šedivých vlasů a syté barvy na zbytku účesu vás dělá mnohem starší než dlouhý šedivý cop. Stejně jako se nenosí umělé nehty, neměly by se už nosit ani obarvené vlasy. Barvy navíc bývají plné chemie, o níž nikdy nevíte, jaký vliv budou mít na vaše zdraví za deset let.

Možná na to teď ještě nejsme připraveni, ale věřte mi, tohle je budoucnost.

 

Čtěte dál