Jednoduchá kouzla pro lepší domov

Trocha spirituality prospěje i vašemu domovu. Naučte se jednoduché triky, jak očistit prostor a jak zharmonizovat interiér.

Foto: repro HausMagick

Protože jsme teď všichni víc doma než venku, i naše nároky na vytvoření útulného, bezpečného a příjemného prostoru se přirozeně zvyšují. Domov je vždycky prostorem, kde si můžete dobít energii, relaxovat a pořádně se vyspat. Příjemně zařízený interiér, ve kterém je radost být, je součástí i osobního wellness, stejně jako zdravá strava a pohyb.

Interiérovému designu, ale v jiném smyslu, se věnuje Erica Feldmann. V americkém Salemu má oblíbený obchod HausWitch, kde nabízí doplňky do bytu vhodné k domácí magii. A ocení je i ti, kteří nejsou zrovna fanoušky ezoteriky. „Používání domácí magie znamená, že začnete po malých krocích zlepšovat kvalitu svého života a pak uvidíte, jak dokážete energii, která vás obklopuje, ovlivňovat ve svůj vlastní prospěch. Často se mluví o pozitivních nebo negativních vibracích, to proto, že každá věc – od krystalů a rostlin až po nábytek, lidi, domácí mazlíčky, dekoraci i city – vibruje na své vlastní frekvenci. A při práci s vibracemi vlastně pracujeme s energií. Zřejmě si dokážete představit rozdíl mezi vibracemi, které vydává originální keramická mísa, ručně vyrobená člověkem, který ji věnoval veškerou svou pozornost, a mezi plastovou miskou vyrobenou v továrně nějakým strojem,” říká Erica Feldmann, která o tématu harmonického domova napsala knihu HausMagick, jež nedávno vyšla i v češtině. „Hlavně nepodceňujte moc útulnosti. Když si zařídíte domov s důrazem na pohodlí, bude to mít vliv na to, jak odpočatě a nabitě se budete cítit,” dodává. 

Foto: repro HausMagick

Pusťte domů vzduch

Na konci dne nepodceňujte moc čistého vzduchu. Když dovolíte, aby vaším domovem proudil čerstvý vzduch, je na tom něco prostého a zároveň léčivého. „Okna totiž dovnitř přivádějí světlo a čerstvou energii, zároveň poskytují možnost úniku nechtěné energie, což z nich dělá mocné magické nástroje,” říká Erica Feldmann.

Vyzkoušejte sílu krystalů a drahokamů

Daný kámen umístěte do obytných částí na dobře viditelná místa. Například ametyst je vhodný na noční stolek, protože dodává pocity bezpečí a podpory a tím usnadňuje spánek. Na pracovní stůl se hodí pyrit, ten posiluje vůli a podporuje plnění snů. Karneol, červenooranžový kámen, dovede obydlí energeticky ohřívat, budete se díky němu cítit v pohodlí, ale zároveň se ubráníte výčitkám za lenost. Do všech rohů v místnosti můžete položit měsíční kameny, které pomohou odstranit přetrvávající napětí a uklidní emocionálně citlivá místa.

Připravte se na zevrubný úklid věcí

Skladování jistých životních artefaktů - od trička ze základní školy po stará ocenění ze sportovních klání a nechtěné dárky, které jsou od lidí, které máte rádi - může prostor zahltit jako těžká deka. Chce to úklid! A protože se u těchto věcí často probouzí nostalgie, připravte se. Erika radí si takový úklid naplánovat na dobu, kdy Měsíc couvá nebo za novu. K úklidu si zapalte bílou svíčku se svěží vůní, otevřete okno a pozvěte si blízkého přítele, partnera nebo příbuzného, aby společně s vámi prohlížel nastřádané životní artefakty. Množství předmětů zredukujte na třetinu původního počtu. Poté svému svědkovi poděkujte, že vám umožnil spojit se se vzpomínkami a zpracovat je.

Foto: repro HausMagick

Vyrobte si očišťující sprej

Sprejem můžete očistit prostor, podobně jako kouřem z vykuřovadla, ale použití spreje může být snadnější. Sprej nastříkejte do celé místnosti, do všech koutů i škvír. Pro větší účinek si můžete také říkat mantru (v duchu nebo nahlas) ve smyslu: Očišťuji tuto místnost od jakékoliv negativní energie a nahrazuji ji tou nejlepší energií. K výrobě spreje budete potřebovat malou lahvičku s rozprašovačem, několik kapek šalvějového esenciálního oleje, šalvějový hydrolát (není nutný), případně i jiné oblíbené esenciální oleje, pramenitá voda, tinktura z vilínu. Lahvičku naplňte ze tří čtvrtin pramenitou vodou, přidejte kapky oleje či olejů, případně hydrolátu a poslední čtvrtinu lahvičky dolijte tinkturou z vilínu, ta funguje jako konzervant (a lze nahradit vodkou).

Zaměřte se na osvětlení

Na útulnosti interiéru se zásadně podílí osvětlení. Ideální je, když má každá místnost tři různé zdroje světla. Nejméně pak budete využívat klasická stropní svítidla, která mohou působit neosobně. S menšími lampami můžete lépe řídit, kolik světla a kam bude dopadat, vyplatí se i pohrát si s výkonem žárovek. „Stačí dát na jedno místo stolní lampu, na jiné zase stojací a vzhled místnosti i pocity z ní se rapidně změní,” míní Erica Feldmann.

Foto: repro HausMagick

Čtěte dál