Jean Paul Gaultier předvede v Paříži svou poslední show

Francouzský designer po 50-ti letech končí!

Foto: archiv Harper's Bazaar US

Jean Paul Galtier je celosvětově úspěšný francouzský designér, který je znám svými provokativními a vybízejícími návrhy, které posouvají hranice. Spolupracoval s ikonami jako například Madonna či Rihanna. Jeho kariéra obnáší mnoho úspěchů. Mezi hlavní patří založení své stejnojmenné značky v roce 1976 a sedm let tvorby jako kreativní ředitel Hermès. Od roku 2015 přestal vytvářet ready-to-wear kolekce a soustředil se pouze na haute couture. I s tím je nyní po pěti dekádách konec, jak slavný návrhář včera oznámil na svém Twitter profilu, poté i Instagramu. 

"Zdravím! Tady Jean Paul Gaultier. Chci vás pozvat na oslavu mých 50-ti let v módě, která se uskuteční 22. ledna 2020 v Théâtre du Châtelet. Přijdete? Bude to oslava s mnoha přáteli a zábava bude až do pozdního rána." poté návrhář pokračuje s novinkami " Něco vám ale musím říct, bude to má poslední haute couture Jean Paul Gaultier fashion show. To si nesmíte nechat ujít!" Jean Paul nás ale pak uklidnil "Vydržte ale, Gaultier Paříž a haute couture bude pokračovat! Připravuji nový koncept, o kterém vám vše řeknu později... ta malá tajemství! Bisou!"

Naštěstí pro nás, se úplně z veřejnosti nestahuje. Odchází z haute couture, ale prozradil, že se můžeme těšit na nové kreativní projekty pod jeho jménem. Že by se například jako Kenzō Takada přeorientoval na design místo módy? Nikdo neví a všichni jsme napnutí, co očekávat. Jedno je jisté. Bude to velkolepé, jako vše, co Jean Paul Gaultier kdy vytvořil. 

Čtěte dál