Je natto guma nová kyselina hyaluronová?

Natto guma je 10x účinnější a efektivnější, než kyselina hyaluronová. Jedním z průkopníků v kosmetickém průmyslu, který tento zázrak začal používat do svých přípravků, je korejská WHAMISA.

Natto guma je unikátní přírodní mix kolagenů, vitaminů a minerálů, který vzniká fermentací sójových bobů s mikroorganismy rodu Bacillus. Úplně nejzásadnější složkou tohoto elixíru je KYSELINA GAMA POLYGLUTAMOVÁ (PGA), což je rostlinný kolagen, který je 10 x účinnější než kyselina hyaluronová. Navíc, oproti živočišnému kolagenu, mnohonásobně účinněji zvyšuje elasticitu pleti.

Foto: Shutterstock

A co PGA bezkonkurenčně umí?

Usnadňuje exfoliaci mrtvých buněk keratinu, a tím dává impuls k regeneraci vlastních buněk. Jednoduše řečeno, mládnete! Zvyšuje produkci vlastních hydratačních faktorů (NMF), tzn. vaše pleť se sama od sebe regeneruje, hydratuje, omlazuje a vypíná. Tento efekt žádná jiná složka v kosmetice neumí. A v tom je zásadní rozdíl oproti klasickému živočišnému kolagenu, který vám pouze nabobtná na kůži a tím ji chvilkově vypne. Bohužel se ale nedostane do hlubších vrstev pleti.

Kromě výše uvedených unikátních vlastností natto guma viditelně redukuje vrásky, uzamyká vlhkost v pleti, rozzáří ji a vytváří jemný hladký hydratační film na kůži.

Seznamte se s hitem letošního roku WHAMISA BIO Hydratačním krémem s kolagen, který je vhodný i pro vegany!

BIO Hydratační krém s natto gumou intenzivně hydratuje, dodává pleti plnost, pružnost a mladistvý vzhled. Krém je obohacen o silně účinnou směs olejů z mrkvových a hroznových semínek, které mají anti-aging účinky. Tato směs aktivuje tvorbu nových buněk a podporuje tvorbu kolagenu.

Foto: archiv Whamisa

Tento hydratační krém WHAMISA mohu doporučit všem typům pleti, protože významně hydratuje. A to i v zimě! Nenechte se zmást, i když je na krabičce napsáno WATER cream, není v něm ani kapka vody. Suchá pleť jej ocení v kombinaci s WHAMISA anti-aging pleťovým olejem,“ říká PharmDr. Lucia Havlíková, Pure District.

Foto: archiv Whamisa

Natto gumu také obsahuje MASKA KELP, o které jsme vás již informovali.

Čtěte dál