Jarní úklid v make-up kitu s Ester Tesaříkovou

S make-upem je to podobně jako s oblečením. Jednou za čas je potřeba vše přebrat. S pořádkem v kosmetice si můžete osvojit nové techniky líčení. Stačí vyhledat inspiraci a zapojit fantazii.

Ester Tesaříková se líčení věnuje 9 let. Její styl make-up artistky je osobitý a precizní. Veškeré trendy a novinky z beauty světa s pravidelnou dávkou tutorialů můžete pravidelně sledovat na jejím instagramovém profilu. Absolvovala kurz v Londýně, kde studovala make-up školu AOFM. ''Pohrávala jsem si s myšlenkou, že v Londýně budu žít. Nakonec dopadlo vše jinak a přestěhovala jsem se do Prahy za prací v Estée Lauder,' říká Ester. Momentálně pracuje jako multibrand freelance make-up artist. A pro vás si připravila pár jednoduchých tipů, jak si udělat pořádek ve vašich kosmetických taštičkách.

1. Make-up je zábava, kde má člověk volnou ruku. Produkty se dají mixovat a používat multifunkčně. Například všechny tvářenky, které vás už nebaví, se dají využít jako oční stíny. Rtěnky naopak upotřebíte namísto tvářenky.

Foto: archiv Instagramu  @Esterginger

2. Dbejte na dobu expirace. Co se týče pudrových produktů, ty kvalitní vydrží déle. Pokud používáte produkty jen pro sebe, tak si ty pudrové poklady schovejte. Líčidla, která nejsou v pořádku, poznáte i laicky podle změny konzistence a vůně. Věci, které nepoužijeme, můžou udělat radost třeba kamarádce. Pošlete je tedy dál. 

Foto: archiv Instagramu  @Esterginger

3. Dopřejte péči i svým štětcům. Správné čištění prodlouží štětcům jejich životnost. Ideální je gelový čistič nebo šampón na vlasy. Štětce umyjte každý zvlášť pod teplou tekoucí vodou a čistící prostředek nechte zpěnit. Poté důkladně vymyjte. Voda s čistícím produktem by se neměla dostat do místa spoje rukojeti a chlupů štětce. Poté nechejte oschnout na parapetu nebo lince tak, aby byl konec s chlupy ve vzduchu, nejlépe nakloněn dolů. Se štětci zacházejte šetrně, déle vám vydrží.

Foto: archiv Instagramu  @Esterginger

Čtěte dál