Jarní detox: Co pro sebe a svoje tělo právě teď udělat

Co hezkého pro sebe můžete udělat právě teď?

Foto: Shutterstock

Všichni se momentálně nacházíme v podivném katatonickém stavu. Je těžké myslet na něco jiného než na tíživost současných událostí. 

Vše ale jednou pomine a jak se říká, není duhy bez deště. Nezapomínejte žít ani teď. Neměli byste zapomínat na to, že život zase začne, a všichni navíc budeme potřebovat spoustu síly. Právě teď ze všeho nejvíce potřebujeme, aby naše tělo i mysl fungovaly naplno. 

Takže žádná lítost, lenost, zoufání, ale akce a proaktivní přístup. Jaké hezké věci pro sebe můžete udělat?  

Beauty detox

Asi ještě nikdy nebyla vhodnější chvíle pročistit svoji kosmetickou taštičku o veškerou zbytečnou chemii. Být ohleduplní k přírodě už není možnost, ale nutnost. Naše pleť se probouzí do nového jara a to poslední, co teď chceme, je patlat na sebe nánosy bůhvíjaké chemické směsi. 

Vyházejte vše staré, vše, co nepoužíváte, a nahraďte to něčím přírodnějším, zdravějším. 

Čas na nové začátky

Kdybyste mohli, co byste na svém životě změnili? Máte nějaká nesplněná přání? Něco, po čem už dlouho toužíte? Sepište si seznam všech neodkladných přání a hned, jak to bude možné, vrhněte se na jeho odškrtávání. Není čas ztrácet čas. Alespoň se budete mít na co těšit. Těšení se je v životě to nejdůležitější. 

Buďte sami se sebou

Máte tu nejlepší příležitost reflektovat a zamýšlet se, měnit směr a srovnat si hodnoty. Ponořte se sami do sebe a zkuste se lépe poznat. Poslouchejte smutné písničky, zapisujte svoje myšlenky, koukejte se na filmy, prožijte skrz ně všechny svoje emoce a sledujte, co všechno je vašemu srdci vlastní.

Dělejte si radost

I my jsme se těšili na jaro plné vysedávání v parcích, popíjení s přáteli. Měli jsme v hlavě i na Pinterestu připravené outfity, na které jsme se těšily celou zimu. 

Blíží ty nejhezčí dny roku a my je chceme přivítat v něčem hezkém. Podporovat lokální značky a malé podnikatele je teď navíc nesmírně důležité. Tak si udělejte radost, na tom není nic špatného ani během této doby. Ty krásné šaty, po kterých tak dlouho pokukujete si s radostí kupte a noste je klidně „jen“ doma. 

Dělejte si radost a zapomeňte na chvíli na celý svět. Krásna teď potřebujeme mnohem víc, než kdy jindy. 

Summer body and mind

I my teď máme spíš chuť sníst všechno sladké v dosahu. čokoláda, sušenky, buchty. "Krizový" jídelníček by ale měl vypadat trochu jinak. Takže odteď přidáváme vitamíny - zelenina, ovoce, semínka, zdravé tuky a protein. Hlavní je vitamín C, probiotika a prebiotika, magnesium, vitamínu skupiny B a zinek. Chceme být na jaro a léto (i všechny viry, stres a nervy) dobře připravení. Nejde jen o "summer body" chceme mít i "summer state of mind".

Čtěte dál