Jan Müller: Důležité je pochopit kdo jsem a jak se cítím

Spisovatel Jan Müller se stal jedním z přednášejících na našem Wellness Day, který Harper's Bazaar spolupořádal s hotelem Mandarin Oriental. Co má na své profesi nejraději a co ho k ní přivedlo?

Spisovatel a publicista, bývalý šéfredaktor několika časopisů. To je Jan Müller, který je autorem knihy Průvodce budoucností aneb Jak si užít globální krizi. Podílel se však na mnoha dalších dílech, jako je například Dítě v síti. Tohoto talentovaného muže jsme si nesměli nechat ujít. Nejen že se stal jedním z přednášejících na Harper's Bazaar & Mandarin Oriental Wellness Day, ale také jsme mu položili pár doplňujících otázek. Tipnete si například, co ho k profesi spisovatele vedlo a co, podle něj, lidstvo nejvíce aktuálně sužuje? 

Jan Müller, spisovatel a publicista

Foto: archiv redakce

Jaké 3 vlastnosti vám nejvíce pomáhají při vaší profesi?

Shrnul bych to tak, že se snažím využít chvílí, kdy nejsem líný, a tak jdu rychle něco udělat. 

Co máte na své profesi nejraději?

V roli spisovatele je to jednoduché - nejradši musíte mít čistě a jednoduše psaní. 

Co vás k této profesi vedlo?

K novinařině pravděpodobně náhoda. Když jsem byl malý, tak jsem věděl, že nechci být novinářem. Zdálo se mi to jako trapné povolání. Ale pak jsem se v osmnácti letech objevil náhodou v novinách a již jsem v této branži zůstal.

Jaká je rychlá rada, jak se zbavit závislosti na mužích, dětech a mobilech?

Pochopit kdo jsem a jak se cítím. Nyní a každý den. 

Která závislost si myslíte že lidstvo sužuje nejvíce?

Strach. Je to zvláštní, že to nazývám závislostí, ale závislost je vytvořena strachem. Upínáme se tak k něčemu, co nám má daný strach na chvilku zahnat, ať už je to partner/partnerka nebo jídlo či móda. Vše to vytváří strach. 

Čtěte dál