Jaký make-up je nejlepší pro zralou pleť?

Specifické potřeby zralé pleti je třeba zohledňovat nejen při výběru pečujících produktů, ale také dekorativní kosmetiky. Objevte nový make-up, který sjednotí tón a povrch pleti, zatímco o ni pečuje a dodává jí svěží a mladistvý vzhled.

Foto: Shutterstock

Zralá pleť je zpravidla sušší, jemnější, často také dehydratovaná, postrádá zářivost a pružnost. Výjimkou není ani výskyt výraznějších vrásek, pigmentace a rozsáhlých pórů, zejména v oblasti T-zóny. Běžné projevy stárnutí pleti jsou způsobeny zpomalením obnovy kožních buněk a celkové funkce metabolismu. Potkají každou z nás a vy si s nimi rozhodně nezatěžujte hlavu. Každá jednotlivá vráska má svůj příběh a odráží získané zkušenosti. Navíc pokud budete používat správné produkty, které nebudou jemné nedokonalosti zvýrazňovat, budete stále vypadat mladistvě.

Foto: archiv L'Oréal

Jaké vlastnosti by měl mít make-up pro zralou pleť?

Důležitá je jeho textura, která by měla být lehká, ale zároveň vyživující, aby se produkt zbytečně neusazoval ve vráskách, ani pleť nevysušoval. Ze stejného důvodu by výsledný efekt make-upu neměl být v žádném případě matný. Měl by obsahovat barevné pigmenty, které odráží světlo a pleť tak rozzáří a dodají ji mladistvý vzhled. Co se týká výdrže, každá jedinečná žena se na svůj make-up potřebuje během celého dne spolehnout, a proto by měl být dlouhotrvající a odolný vůči běžnému otření.

Foto: archiv L'Oréal

Novinkou portfolia osvědčených make-upů značky L´Oréal Paris je Age Perfect, první make-up s rozjasňujícím a omlazujícím efektem, obohacený o pro-xylane a antioxidační vitaminy CG a E pro vyplnění a rozjasnění pleti. K zakrytí výraznějších nedokonalostí jej doplňte o tekutý korektor ze stejné řady, který umožňuje definovat kontury očí a rtů, aniž by pleť zatěžoval nebo vytvářel efekt masky.

Čtěte dál