Jaké trendy letos přinesl kodaňský fashion week?

Kostky, květy a nesmrtelné klasiky v novém. Jaké trendy přinesl kodaňský fashion week?

Minulý týden proběhl jeden z nejostřeji sledovaných evropských módních týdnů - Copenhagen Fashion Week. Dánská metropole patří již několik let mezi města, kde se tvoří móda a trendy, které ovlivňují celý svět. Místní značky jako Ganni, Rotate, Stine Goya nebo Helmstedt jsou pro svoji estetiku a originalitu stále populárnější. Dánové navíc udávají i krok v módní udržitelnosti. Myslet na životní prostředí je pevně vepsáno v jejich DNA, módu nevyjímaje. 

A mezi módní elitu patří i tamní módní insideři a influenceři. Na módním týdnu v Kodani se na nějaká pravidla nikdy moc nehraje. Nejdůležitější je, aby se člověk bavil, hrál si a pořádně oslavil módu a všechny kreativní duše, které ji tvoří a vdechují ji život. 

Jestli si můžete být něčím jisti, pak tím, že co se objeví na kodaňském fashion weeku, zanedlouho uvidíte úplně všude. Zdejší módní nadšenci totiž vždycky přijdou s něčím novým a neokoukaným. Za poslední roky to byly třeba "ošklivé" sportovní tenisky, džíny pod květované šaty, cyklistické šortky, velká saka nebo třeba látkové klobouky. I když se tentokrát módní svátek kvůli hygienickým opatřením konal v trochu komornější atmosféře, bylo opět co obdivovat. 

Jaké trendy přinesl letošní módní týden? 

Čtěte dál