Jaké trendy devadesátých let se letos vrací?

Velké mikiny, pletené vesty nebo obleky - trendy z devadesátých let jsou hlavně o pohodlí, a o to nám jde letos především.

Nejspíš už to slyšíte poněkolikáté. Ale ano, devadesátá léta se vrací. Tedy alespoň v módě. Jestli za to může nostalgie, kterou při vzpomínkách na bezstarostné a divoké devadesátky spousta z nás cítí, nebo jsou za tím televizní seriály z konce minulého tisíciletí, které se znovu octly mezi nejsledovanějšími pořady na planetě, těžko říci. 

Nejspíše je to ale kombinací obojího - Přátelé, Sex ve městě, Beverly Hills, Krok za krokem nebo Seinfeld - pořady, které nás provázely dětstvím a ve kterých je život pomalejší a problémy se zdají být menší. Každá potíž je jen drobným zaškobrtnutím, nad kterým hlavní hrdinové vždy jen mávnou rukou a poučeni se vydávají vstříc dalším dobrodružstvím. 

Zlomená srdce, výpověď z práce, smrt vašeho milovaného domácího mazlíčka - tohle všechno se zdá být tak nějak jednodušší. A oblečení tento nadhled zrcadlí. Volné, pohodlné, zdánlivě bez jakýchkoli pravidel, kdy i ošklivé je vlastně hezké. Není divu, že máme tendenci dekádu, kdy bylo všechno možné, napodobovat. 

V jakých devadesátkových trendech budeme chodit letos? 

Čtěte dál