Jaké to je být blond?

Na výhody a nevýhody jsme se zeptali influencerek, které do blond šly doslova po hlavě!

Foto: archiv Kérastase

Čtyři nádherné ženy a ambasadorky Kérastase Blond Absolu nám nechaly nahlédnout do jejich života blondýnky.

Lejla Abbasová
Foto: archiv Kérastase
Poprvé jsem se rozhodla být blond, když mi bylo 16 let a říkala jsem si, že se to tak trošku nepovedlo:) V té době totiž neexistovaly přípavky jako dnes, prostě se použil peroxid. Slabší nebo silnější. A já, ač jsem tenkrát použila ten silnější, jsem byla stále krásná "žlutovláska", navíc flekatá a s vlasy totálně zničenými... Nicméně jsem se nedala a rozhodla jsem se to ještě jednou zkusit a zachránit, a tak jsem vyrazila do tehdejší prodejny Barvy, laky a zakoupila technický peroxid, myslím tehdy tříprocentní. A jak to dopadlo? Po aplikaci jsem byla překvapivě stále stejně žlutá, flekatá, jediný rozdíl byl ten, že se z mých vlasů staly "žvejkačky". Když jste je natáhly, krásně se natáhly a praskly. Takže můj první experiment se mi opravdu navždy vryl nesmazatelně do paměti, protože jsem po něm ve finále skončila holohlavá. Ale docela na dlouho, brala jsem to jak svůj nový účes. Od té doby jsem měla na hlavě opravdu kde co, přes onu zmiňovanou plešku, přes všechny možné barvy, až po copánky a umělé dredy... Takže blond je pro mě vlastně takový návrat skoro k normálnosti.

Nemůžu zapomenout na jeden z mých nejlepších blond zážitků, když si dotyčný myslel, že jsem pravá blondýna. Takže za "opravdovou blondýnu" byl tenkrát on.

Mariana Prachařová
Foto: archiv Kérastase

Moje přirozená barva je špinavá blond, ale jelikož je moje mamka blondýna od té doby, co jí znám a sluší jí to a já jsem jí dost podobná, tak jsem tak nějak postupem času přešla k blond a zůstala u ní. Myslím, že ta barva ke mně prostě patří. Prošla jsem samozřejmě různými experimenty. Třeba asi ve 13 jsem prožívala emo období a myslela si, že nabarvit si patku na černo bude cool. No, nebylo a já si jí po dvou měsících nechala odbarvit. Taky jsem měla hlavu fialovou, růžovou a šedivou. To mě baví třeba v létě, ale blond je prostě blond.

Navíc, já vždycky řikám, že být blond je fajn, protože se za to dá schovat spousta věcí. Vtipy o blondýnách mě samotnou dost baví a za volantem jsem si na občasné pohledy můžu už zvykla. Parkovat bych neuměla podle mě ani jako černovláska... Takže můžu říct, že je vlastně fajn mít to, že se mi něco nepovedlo na co svést a dělám to celkem často. Hra na “blbou blondýnu” by mi teda celkem šla.

 

Emma Drobná
Foto: archiv Kérastase

Kdy jsem se rozhodla být blond? Nad blond jsem nikdy nepřemýšlela, ale věděla jsem, že červenou už na hlavě mít nechci. Přišla jsem za svou kadeřnicí Renatkou Marovou a ta přišla s nápadem obarvit mě na blond. A jsem jí za to velmi vděčná, protože si v blond připadám svěžeji. I když můj první pocit byl trosku šok. Pamatuji si že jsem se trošku bála jak zareaguje okolí, ale já si na blond zvykla dost rychle.

Se změnou barvy mi primárně nešlo o to, aby mě muži nebo ženy vnímali více nebo jinak. Chtěla jsem se cítit hlavně dobře já a myslím, že sebevědomí ženy je větší tahák, něž cokoli jiného. Takže jsem se v první řadě chtěla cítit více sama sebou a chtěla jsem vyzkoušet něco nového. A najlepší blond zážitek mám pokaždé, když odcházím ze salonu a blond je zcela čerstvá.

Ina T.
Foto: archiv Kérastase

O blond jsem přemýšlela zhruba 8 let. Z toho poslední 4 roky jsem byla rozhodnutá do toho opravdu jít. Pořád jsem se ale bála, že přijdu o své dlouhé vlasy a nebo že mi blond nebude vůbec sedět. První pohled do zrcadla po 12 hodinovém odbarvování byl úžasný. Jako bych to teprve teď byla opravdu já. Po pár dnech jsem si ani nemohla vzpomenout, jak jsem vypadala v původní hněné barvě. 

Mým nejlepším zážitkem byla párty, na kterou jsem vyrazila hned po odbarvení. Nikdo ze známých mě nejdřív nepoznal :). Půlce lidí se to začalo líbit okamžitě a ta druhá si na tu velkou změnu musela zvyknout. Nakonec mi ale blond pochválili i ti, co byli nejdřív zcela proti. 

Překvapilo mě, jak změna barvy vlasů může ovlivnit váš šatník. Má, do té doby milovaná, šedá barva mi k novým vlasům vůbec neslušela a já musela udělat velkou transformaci v oblékání, ale i líčení. Na druhou stranu mi začaly svědčit barvy, které jsem do té doby téměř nenosila. 

Jste také blondýnka? Tyto produkty pro speciální péčí o blond vlasy si zamilujete!

Čtěte dál