Jaké módní trendy přinesl digitální kodaňský fashion week?

Tyto trendy přinesl letošní Copenhagen Fashion Week.

„Fashion week? Spíš fashion weak,“ slovní hříčka, která insidery, jež museli všechny přehlídky obíhat, dostávala několik posledních sezon do kolen. Pár dní módních přehlídek opravdu stačí k tomu, aby se jeho účastníci cítili značně vyčerpaní. To, že týdny módy jsou náročnou záležitostí, se probírá každý rok několikrát - po každém úspěšně ukončeném módním maratonu. V posledních letech se k znaveným návštěvníkům přidávají i znavení návrháři a všichni touží po jediném - zpomalit! 

Co se stále odkládalo, to zrychlil covid, a tak se módní týdny začínají přesouvat do světa digitálního, a to je, nejen pro introverty, skvělá změna a posun správným směrem. Nejen, že tempo módních týdnů se výrazně uklidní, na přehlídky se takto dostane kdokoliv - a navíc nezáleží, jak vysoko v hierarchii módního světa jste - úroveň prožitku bude pro všechny stejná - pro šéfredaktory nejprestižnějších módních časopisů i pro módní nadšenkyni z Bratislavy. Tento způsob prezentace jde navíc ruku v ruce se snahami o udržitelnost a hledání nových pravidel, principů a způsobů, jak módu nejen tvořit, ale i prezentovat. 

Naštěstí ani digitalizace jednoho z nejsledovanějších a nejvlivnějších módních týdnů světa neměla vliv na množství inspirace a nových trendů, jež pravidelně přináší. Dánky a Dánové opět nezklamali a přinesli novou nálož módních trendů. Jaké?

Udělali jsme shrnutí těch nejvýraznějších módních trendů, jež letošní ročník kodaňského módního veselí naservíroval

Čtěte dál